• TARİH: 17.01.2020
Hamilelik Melisa Çayı İçmenin Yararları ve Zararları

Hamilelik Melisa Çayı İçmenin Yararları ve Zararları

Melisa çayı, yüzyıllar boyunca gebelik sırasında rahatsızlıkları hafifletmek için yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Bununla birlikte, melisa çayının hamilelik döneminde zararlı veya tüketilmesi güvenli olup olmadığı konusunda çok fazla anlaşmazlık var. Hamilelikte melisa çayı tüketip tüketmemeye karar vermeyle ilgili bir ikilem olabilir. Bu yazımızda hamilelikte melisa çayı içmek hakkında bildiklerimizi paylaşıyoruz. Hamilelikte Melisa Çayının Yararları Çoğu […]

Melisa çayı, yüzyıllar boyunca gebelik sırasında rahatsızlıkları hafifletmek için yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Bununla birlikte, melisa çayının hamilelik döneminde zararlı veya tüketilmesi güvenli olup olmadığı konusunda çok fazla anlaşmazlık var. Hamilelikte melisa çayı tüketip tüketmemeye karar vermeyle ilgili bir ikilem olabilir. Bu yazımızda hamilelikte melisa çayı içmek hakkında bildiklerimizi paylaşıyoruz.

Hamilelikte Melisa Çayının Yararları

Çoğu kadın, hamilelik sırasında anksiyete, depresyon, sinirlilik ve uykusuzluk gibi psikiyatrik bozukluklarla karşılaşmaktadır. Melisa çayı, uykuyu teşvik etme, vücudu rahatlatma ve gebeliğin verdiği rahatsızlıkları azaltma gibi birçok sakinleştirici etkiye sahiptir.

Normal koşullar altında melisa çayı tüketildikten sonra, gebe kadınlarda olumsuz yan etkilerle alakalı tam olarak belirli bir olumsuz araştırma sonucu yoktur.

Melisa çayı, hamilelik sırasında tüketilmesi gereken geleneksel bir bitkidir. Genel olarak, normal miktarlarda kullandığımızda zararlı olmayacaktır.

Hamilelikte Melisa Çayının Zararları

Öncelikle melisa çayının hamilelik sırasındaki etkileri konusunda güvenilirliğini kanıtlanmış yetersiz bilimsel veri vardır.

Melisa çayı genellikle kadınlarda adet görmeyi teşvik etmek için kullanılır. Adet döngüsünü düzenlemek için uterus alanına kan dolaşımını ve kan akışını arttırır. Bu potansiyel bir sorun oluşturabilir.

Hasta, bitkisel takviye ilaçları kullanıyorsa, melisa çayı ile olumsuz bitki / ilaç etkileşimine neden olabilir.

Uzun süre çok miktarlarda melisa çayı tüketmek; baş dönmesi, kusma, bulantı vb. gibi yan etkilere sebep olabilir.

Hamilelikte Melisa Çayı Tüketimi Hakkında İpuçları

Hamilelikte bitkilerin güvenli tüketimi konusunda tecrübeli bir doktora, ebeye veya bitki uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Melisa çayını çok miktarlarda tüketmeyin. Örneğin, günde 2-3 bardaktan fazla içmeyin.

Uzun süre devamlı olarak melisa çayı tüketmemelidir. 3 hafta tükettikten sonra 1 hafta ara verilmesi önerilir.

Her kişi farklıdır ve vücudunuz melisa çayına farklı tepkiler verebilir. Eğer bazı yan etkiler hissediyorsanız, melisa çayı tüketimini kesmelisiniz. Kesinlikle her zaman güvenli olan yol seçilmelidir.

Gebeliğin özellikle ilk üç ayında fetüs savunmasızdır. Lütfen bu dönemde melisa çayı da dahil olmak üzere şifalı otlar diye bilinen bitkileri kullanmamaya çalışın.

Bu yazımızda hamilelikte melisa çayı kullanımı hakkında bilgiler paylaştık. Yukarıda paylaştığımız tüketim ipuçlarını takip ederek daha sağlıklı bir hamilelik yaşayabilirsiniz. Hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat