• TARİH: 11.08.2020
Hamilelikte Gerinmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Gerinmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelik sırasında vücudunuz pek çok değişim yaşar. Egzersiz yapmak vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri tolere etmenin etkili bir yoludur. Hamilelik sırasında yapılan egzersizlerden birisi de gerinme egzersizleridir. Hamilelikte gerinmek bebeğe zarar verir mi diye soranlara cevabı hemen verelim, gerinme egzersizleri bebeğinize zarar vermez ve hatta gerinme iyi bir egzersiz seçimi olabilir çünkü esneme hareketleri stresi azaltır. Yine de herhangi bir hamilelik […]

Hamilelik sırasında vücudunuz pek çok değişim yaşar. Egzersiz yapmak vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri tolere etmenin etkili bir yoludur. Hamilelik sırasında yapılan egzersizlerden birisi de gerinme egzersizleridir. Hamilelikte gerinmek bebeğe zarar verir mi diye soranlara cevabı hemen verelim, gerinme egzersizleri bebeğinize zarar vermez ve hatta gerinme iyi bir egzersiz seçimi olabilir çünkü esneme hareketleri stresi azaltır. Yine de herhangi bir hamilelik egzersizi programına başlamadan önce doktorunuzdan izin alın.

Hamilelikte Gerinme Egzersizlerinin Faydaları

Gerinme egzersizleri hamilelikte stresi azaltmanın yanı sıra anne adayına pek çok fiziksel fayda da sağlar. Hamileyken gerinme egzersizleri yapmak, hamile vücudunuzdaki ve sırtınızdaki kasların ağrısını ve acısını azaltmanıza yardımcı olur. Gerinme egzersizleri esnekliğinizi arttıracak ve doğum için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak, gebelik sırasında egzersiz yapmak çok fazla kilo almayı da önler ve hamilelik öncesi kilonuza daha çabuk dönmenize yardımcı olur.

Hamilelikte Egzersiz Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

İster gerinme ister başka bir egzersiz yapmayı tercih edin, herhangi bir sorun yaşamamak için gebelik sırasında güvenli egzersiz yapma kurallarına dikkat edin ve bunlara uyun. Egzersiz yaparken aşırı terlememeye ve ısınmamaya çalışın. Özellikle ilk üç aylık hamilelik döneminizden sonra sırt üstü yapılan gerinme egzersizlerinden kaçının. Göbeğiniz büyüdükçe sırtüstü yatmanız karnınızdaki ana damara baskı yaparak rahmin kan akışını kesebilir. Hamilelik sırasında vücudunuzdaki değişiklikler sebebiyle egzersiz yaparken sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunları idare etmek için gerinme egzersizleri yaparken bir yakınınızdan yardım alın.

Bu yazımızda sizlerle hamilelikte gerinme egzersizlerinin bebeğe zararlarını ve yararlarını paylaştık. Hamilelik her kadının en sonunda yaşayacağı bir durumdur. Bu sebeple hamilelik boyunca yaptığınız tüm egzersizlere ve yediğiniz yiyeceklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamilelikte gerinme egzersizleri her ne kadar yararlı olsa da, olumsuz durumlardan kaçınmak için doktorunuzla yapacağınız her tür egzersizi paylaşmanız yararınıza olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro