Yüz Bölgesinden Kilo Alma Yolları – Kadınlar ve Moda

Yüz Bölgesinden Kilo Alma Yolları

Yüz Bölgesinden Kilo Alma Yolları

Zayıf bir yüze sahip olmak, özellikle ince bir vücuda sahip kişilerde ufak gözükmeye neden olur. Doktorunuz kilo almanızın sizin için daha iyi olacağını söylediğinde, kilo almaya sağlıklı bir yaklaşım benimsemelisiniz. Sağlıklı bir kiloya ulaşmanız yüzünüze dolgunluk katar ve cildinizin tonunu iyileştirir.

Yüz Bölgesinden Sağlıklı Kilo Alma Yolları

Kilo alma, yaktığınızdan daha fazla kalori tükettiğinde gerçekleşir. Proteinler, kepekli tahıllar, nişastalı sebzeler ve süt gibi kaliteli gıdaları tüketmek kilo artışının yanında sağlıklı beslenmeyi de sağlayacaktır. Doğru beslenme, cildinizin yanı sıra enerjinizi ve ruh halinizi de iyileştirir. Ancak fast food, dondurma ve gazoz gibi gıdaların neden olabileceği kilo artışından kaçının çünkü bunlar kendinize daha iyi bakmanıza veya daha iyi hissetmenize yardımcı olmaz. Şekerlerden elde edilen sağlıksız kalori, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi hastalıkların risklerini arttıran vücut yağları olarak depolanır.

Haftada 250-500 gram kilo almak için normal beslenmenize ek olarak günde 250-500 kalori fazladan tüketmelisiniz. Ancak haftada 500 gramdan fazla kilo almak vücudunuza sağlıklı kas yerine yağ ekleyeceğiniz anlamına gelir. Her ne kadar yüzünüzü şişmanlatmak isteseniz de yalnızca yüzünüze yağ veremezsiniz çünkü yağ vücudunuzun her yerine eşit şekilde dağılır.

Kilo Alma Egzersizleri

Ağırlık eğitimleri sağlıklı kas kazanmanıza yardımcı olur böylece doğal olarak kilo alırsınız. Haftada en az 2 kez tüm kasları çalıştıran egzersizleri yapın. Kuvvet egzersizleri; fiziksel işlevselliğinizi, duruşunuzu ve enerjinizi arttırmaya yardımcı olur ve ayrıca yüz şekliniz ne olursa olsun sağlıklı, canlı bir görünüme kavuşmanıza katkıda bulunur.

Yaşlanma ve Yüz Özellikleri

Yaşlandıkça yüzünüzdeki yağları kaybedersiniz. Sağlıklı kiloda kalmak, 40 yaşını doldurduğunuzda bile genç görünmenizi sağlayabilir. Yapılan araştırmalara göre; tütün ve alkol kullanımı, güneş altında kalma, ilaç tüketimi gibi faktörler yüz görünümünü daha da yaşlandırabilir.

Cildinize elastikiyet kazandıran bir protein olan kollajen, 20 yaşın üstündeki kişilerde elastikiyet özelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlar bu sebeple yüzdeki yağ kaybıyla birlikte yüzün hacminde de bir azalma görülür.

Beklentileriniz Hakkında Gerçekçi Olun

Yüzünüzü daha dolgun hale getirmek için sağlıksız bir kilo alımından kaçının. Kilo alma programına başlarken, özellikle kilo almaya ihtiyacınız yoksa o ağırlığın nereye gideceğinden emin olamazsınız. Örneğin daha dolgun bir yüz yerine daha büyük bir göbek veya kalçaya sahip olabilirsiniz.

Zayıfsanız ve vücut kitle indeksiniz 18.5 veya daha düşük ise kilo alımı ile birlikte yüzünüzü de dolgunlaştıracağınızdan emin olabilirsiniz. Kilo alırken sabırlı olun ve zayıf bir yüzün sadece diyet veya egzersizle değiştiremeyeceğiniz genetik bir bileşen olabileceğini de unutmayın.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT