Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli? | Kadınlar ve Moda

Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli?

Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli?

Yeşil çayın kilo vermek için nasıl içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından tartışılan bir konudur. Ancak şüphe yok ki yeşil çay yıllardan beridir kilo vermek için kullanılan bir çay türüdür. Diğer birçok çay türünde olduğu gibi yeşil çay da çeşitli sağlıklı etkileri için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşil çayın olumlu etkilerinden bir tanesi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Bu yazımızda doğru kilo vermek için yeşil çay tüketimi hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşacağız.

Yeşil Çay İle Kilo Vermek İçin Bilinmesi Gerekenler

1. Yeşil Çay Kilo Verdirir

Birçok araştırma, yeşil çaydaki flavonoidlerin ve kafeinin metabolizma hızını yükselttiğini gösteriyor. Yeşil çay tüketenlerin 12 haftalık bir süre zarfında ortalama 1.5 kilo kaybettiği gözlemlenmiştir. Ancak değerler kişiden kişiye değişebilir.

2. Çok Fazla Yeşil Çay İçmenize Gerek Yoktur

Günde 2.5 fincan yeşil çay içmenin kilo vermek için yeterli olduğu bulunmuştur. Yeşil çayın içinde kafein bulunduğundan aşırı miktarlarda tüketmek yarardan çok zarar getirebilir.

3. Bazı Yeşil Çay Çeşitleri Diğerlerinden Daha Fazla Kilo Verdirir

Yeşil çayın kilo vermeye etkisi yeşil çay çeşitlerine göre değişir. Yeşil çay çeşitleri arasında zayıflatma bakımından pek bir fark olmasa da maça çayı kilo vermek için en uygun olanıdır. 

4. Yeşil Çay Doğru Bir Şekilde Demlenmeli

Kaynar su kateşinlerin (çayın sağlıklı kimyasalları) sağlıklı etkilerini azaltır. Doğru bir şekilde yeşil çay yapmak için önce suyu kaynatın, kaynadıktan sonra suyu yaklaşık on dakika bekletin. Ardından 10 dakika bekletilmiş kaynamış suyu yeşil çayın üzerinde dökün ve bir dakika demleyin. Tabii ki demleme süresi zevkinize bağlı olarak daha kısa veya uzun yapılabilir.

5. Yeşil Çayın Birçok Yararı Vardır

Yeşil çay antioksidanlar, kanser karşıtı maddeler ve beyin dostu bileşikler gibi pek çok besin içeriyor. Uzmanlara göre bütün çaylar sağlıklı besinleri içeriyor ancak kilo vermek için yeşil çay en uygun olanı. 

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT