Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli?

Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli?

Yeşil çayın kilo vermek için nasıl içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından tartışılan bir konudur. Ancak şüphe yok ki yeşil çay, yıllardan beridir kilo vermek için kullanılan bir çay türüdür. Diğer birçok çay türünde olduğu gibi yeşil çay da çeşitli sağlıklı etkileri için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşil çayın olumlu etkilerinden bir tanesi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Bu yazımızda zayıflamak […]

Yeşil çayın kilo vermek için nasıl içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından tartışılan bir konudur. Ancak şüphe yok ki yeşil çay, yıllardan beridir kilo vermek için kullanılan bir çay türüdür. Diğer birçok çay türünde olduğu gibi yeşil çay da çeşitli sağlıklı etkileri için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşil çayın olumlu etkilerinden bir tanesi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Bu yazımızda zayıflamak için yeşil çay nasıl içilmeli konusunda bilinmesi gerekenleri paylaşacağız.

Kilo Vermek İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmeli?

1. Çok Fazla Yeşil Çay İçmenize Gerek Yoktur

Yeşil çay

Günde 2.5 fincan yeşil çay içmenin kilo vermek için yeterli olduğu bulunmuştur. Yeşil çayın içinde kafein bulunduğundan aşırı miktarlarda tüketmek yarardan çok zarar getirebilir.

2. Bazı Yeşil Çay Çeşitleri Diğerlerinden Daha Fazla Kilo Verdirir

Yeşil çayın kilo vermeye etkisi yeşil çay çeşitlerine göre değişir. Yeşil çay çeşitleri arasında zayıflatma bakımından pek bir fark olmasa da maça çayı kilo vermek için en uygun olanıdır.

3. Yeşil Çay Doğru Bir Şekilde Demlenmeli

Kaynar su kateşinlerin (çayın sağlıklı kimyasalları) sağlıklı etkilerini azaltır. Doğru bir şekilde yeşil çay yapmak için önce suyu kaynatın, kaynadıktan sonra suyu yaklaşık on dakika bekletin. Ardından 10 dakika bekletilmiş kaynamış suyu yeşil çayın üzerinde dökün ve bir dakika demleyin. Tabii ki demleme süresi zevkinize bağlı olarak daha kısa veya uzun yapılabilir.

4. Yeşil Çayın Birçok Yararı Vardır

yeşil çay ve baş ağrısı

Yeşil çay antioksidanlar, kanser karşıtı maddeler ve beyin dostu bileşikler gibi pek çok besin içeriyor. Uzmanlara göre bütün çaylar sağlıklı besinleri içeriyor ancak kilo vermek için yeşil çay en uygun olanı.

5. Yeşil Çay Gerçekten Kilo Verdiriyor

Birçok araştırma, yeşil çaydaki flavonoidlerin ve kafeinin metabolizma hızını yükselttiğini gösteriyor. Yeşil çay tüketenlerin 12 haftalık bir süre zarfında ortalama 1.5 kilo kaybettiği gözlemlenmiştir. Ancak değerler kişiden kişiye değişebilir.

Bu yazımızda sizlerle zayıflamak için yeşil çay nasıl içilmesi konusunda bildiklerimizi paylaştık. Yeşil çay doğru bir şekilde kullanıldığında gerçekten kilo vermeyi sağlıyor. Ancak herşeyde olduğu gibi aşırı yeşil çay tüketmek elbette ki zararlı olacaktır. Bu sebeple doğru miktarı belirlemek için bir diyetisyenle görüşebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Yeşil çay için, sağlıklı kalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat