• TARİH: 21.09.2020
Yaz Aylarında Bebek Bakımı İçin 8 İpucu

Yaz Aylarında Bebek Bakımı İçin 8 İpucu

Yazın gelmesi bebekler için kavurucu sıcaklar, isilik, pişik ve bir dizi sorunun ortaya çıkması demektir. Çoğu zaman anneler bu sıcak mevsimde bebeklerine nasıl bakacakları konusunda kararsız kalırlar. Bebeğiniz sıcaktan rahatsız olsa da, yaz aylarında bebeğinizin rahat nefes almasına ve serin kalmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok şey var. “Yaz aylarında bebek bakımı nasıl olmalı” diyenler için […]

Yazın gelmesi bebekler için kavurucu sıcaklar, isilik, pişik ve bir dizi sorunun ortaya çıkması demektir. Çoğu zaman anneler bu sıcak mevsimde bebeklerine nasıl bakacakları konusunda kararsız kalırlar. Bebeğiniz sıcaktan rahatsız olsa da, yaz aylarında bebeğinizin rahat nefes almasına ve serin kalmasına yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok şey var. “Yaz aylarında bebek bakımı nasıl olmalı” diyenler için bir dizi ipucu paylaşıyoruz.

Yaz Aylarında Bebek Bakımı İçin 8 İpucu

1. Bebeğinizi Doğru Giydirin

Pamuktan üretilmiş kıyafetler yazın bebeğiniz için en iyi seçimdir. Pamuktan başka kumaşlar ısıyı tutabilir ve bebeğiniz için rahatsızlık verebilir ve isilik ve pişik oluşabilir. Özellikle sabahları açık havaya çıkıyorsanız, bebeğinize asla kolsuz kıyafetler giydirmeyin. Yumuşak uzun kollu pamuktan yapılmış giysileri seçin. Ayrıca bebeğinize geniş kenarlı bir yaz şapkası giydirin.

2. Bebek Bezini Sık Sık Değiştirin

İdeal olarak her üç saatte bir bebek bezini değiştirmeniz önerilmektedir. Nem ve ter, bebek bezi isiliğine neden olan bakterilerin gelişmesine ortam hazırladığı için yaz boyunca bebek bezi konusunda daha dikkatli olun. Aynı zamanda yeni bir bezi giydirmeden önce bebeğin bölgesini yıkamanız gerekmektedir.

3. Bebeğinizi Susuz Bırakmayın

Bebeklerde susuzluk yaz ayları boyunca sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğinizi emziriyorsanız ve bunu bebek emmek istediğinde de yapıyorsanız muhtemelen bebeğiniz susuz kalmamıştır. Ancak bebeğiniz sütten kesildiyse, yaz mevsiminin bebeklerin iştahının düştüğü bir mevsim olduğunu unutmayın. Sütten kesilen 6 aylık bebeğinize kendi sıktığınız meyve sularını veya doğal ayran gibi içecekleri verebilirsiniz.

4. Yağlara Dikkat Edin

Yaz aylarında ciltteki yağlar faydadan daha çok sorun yaratabilir. İyice yıkanmazsa, cildin kıvrımlarında kalabilir ve isilik, kaşıntı vb. problemlere yol açabilir. Yağ özellikle boyun, sırt ve omuz bölgelerinde yoğunlaşabilir. Bu alanları iyice yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca bebeğinizin vücudunda pudra kullanmaktan kaçının. Ter ile cildin kalıntıları toparlanabilir ve diğer cilt problemlerine yol açabilir. Pudra, ter ile cilt kalıntılarını karıştırabilir ve başka cilt problemlerine neden olabilir.

5. Bebeğinize Düzenli Banyo Yaptırın

Yazın bebek bakımının en önemli inceliklerinden bir tanesi de banyo yaptırmaktır. Kışın aksine, yaz ayları banyodan kaçılacak zamanlar değildir. Bebeğinize her gün iyi bir banyo yaptırdığınızdan emin olun. Akşamları bebeğinize soğuk bir sünger banyosu ve ardından uykuya dalmasına yardımcı olacak bir krem ​​masajı yapabilirsiniz.

6. Sabahları Açık Havaya Çıkmaktan Kaçının

Sabah 10’dan akşam 5’e kadar bebeğinizle güneşin altında kalmaktan kaçının. Güneş battıktan sonra akşamları bebeğinizi yürüyüşe çıkarabilirsiniz.

7. Oda Sıcaklığını Sabit Tutun

Eğer evde klima kullanıyorsanız, bebek odasının sıcaklığını 24 derece sabit tutun. Sıcaklık dalgalanmaları bebeğinizi hastalandırabilir ve öksürmesine neden olabilir. Ayrıca banyo yaptıktan hemen sonra klimayı açmayın.

8. Odayı Havalandırın ve Temiz Tutun

Pencereleri açık tutarak evinizi havalandırın ve evinizin yeterince temiz olduğundan emin olun. Sivrisinekler, dang humması ve sıtma gibi ölümcül olabilecek hastalıkları yayabilirler. Bebeğinizin bulunduğu odayı sivrisineklerden koruyun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro