Yağlı Ciltler İçin 2 Basit Sivilce Tedavisi | Kadınlar ve Moda

Yağlı Ciltler İçin 2 Basit Sivilce Tedavisi

Yağlı Ciltler İçin 2 Basit Sivilce Tedavisi

Sivilceler muhtemelen en çok korkulan ve inatçı problemdir, yağlı deriye sahip her kadın sivilcelerden şikayet eder! Sivilcelerin ne olduğunu ve yağlı ciltler için sivilce tedavileri için okumaya devam edin. 

Yağlı Ciltler İçin Sivilce Tedavisi

İşte evde yağlı ciltler için sivilce tedavilerinin bazı teknikleri:

1. Limon Suyu ve Bal Karışımı

Limon yağlı ciltler için en iyi ev yapımı ilaçtır. Limon suyu, yağlı cildin yağ salgısını nötralize edebilen ve kontrol eden sitrik asidi içerir. Sivilceleri etkin bir şekilde azaltma kapasitesine sahiptir. Asit, yara izlerini oldukça azaltmakla birlikte bakteriye neden olan zararlı akneleri öldürmeye çalışır.

Balın antibakteriyel özelliği vardır ve cildin nem dengesini iyileştirebilir. Bal cildinizi doğal bir parlaklık verir ve aynı zamanda sivilcelerin azaltılmasına yardımcı olur.

Nasıl Yapılır:

 • 1 kaşık taze limon suyu sıkın ve temiz bir kapta aynı miktarda bal ile karıştırın.  Kalın bir sıvı macun karışımı elde edeceksiniz.
 • Yüzü düzgün bir şekilde temizledikten sonra karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
 • Bu karışımı yüzün her yerine uygulamak için pamuklu bir top kullanın.
 • Karışımı yüzünüzde 15 ila 20 dakika bekletin.
 • 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.

Vücudunuzdaki sivilcelerin azaldığını ve yüzünüzde oluşan parıltıyı hemen fark edeceksiniz. Ayrıca bu tedavi sivilce izlerini silmek için de yardımcı olur. Yağlı ciltler için çok basit ve etkili bir sivilce tedavisidir. Tedaviyi düzenli olarak yaparsanız, yüzünüzdeki sivilceleri kontrol altında tutabilirsiniz. Bu tedaviyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

2. Nohut Unu Ve Lor Peyniri Yüz Maskesi

Nohut, Türk mutfağında çokca kullanılan bir besindir. Aynısı lor peyniri için de geçerlidir. Bu güzellik ürünlerini almak için bir güzellik salonuna koşmamıza gerek yok. Nohut, protein ve vitamin açısından zengindir ve lor peyniri A ve C vitamini bakımından zengindir. Lor, vücudu düzgün nemlendirerek cildi yumuşak tutar. Aynı zamanda nohut, yağlı cildin fazla yağlarını alır. İşte yağlı ciltler için evde uygulayabileceğiniz bir diğer tedavi seçeneği:

Nasıl Yapılır:

 • 2 çay kaşığı nohut tozu ve bir çay kaşığı lor peynirini alın. Kalın bir karışım elde etmek için temiz bir kapta bir kaşıkla iyice karıştırın.
 • Bu karışımın üzerine iki damla limon ve zerdeçal tozu ekleyin.
 • İyice karıştırın ve daha sonra bu karışımı, iyici temizlediğiniz yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın. Bu yüz maskesinin kuruması biraz zaman alabilir.
 • 20 dakika veya 30 dakika sonra, kurumuş yüz maskesini gevşetmek için üzerine sıcak su uygulayın.
 • Şimdi, yüz maskenizi yüz ve boynunuzdan çıkarmak için hafifçe ovmaya başlayın. Böyle yaparak, cildinizin ölü hücreleri vücudunuzdan atılır. Ardından, yüz makesinin geri kalanını temizlemek için soğuk suyla yıkayın.

Zerdeçal ve bal gibi içerikler antiseptik maddeler olarak bilinirler. Cildi sakinleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olurlar. Zerdeçal da cildin solmasını veya cildin renk kaybını azaltmada yardımcı olur. Sarı renk tonları, zararlı güneş ışınlarından korurken, cildin parlak görünmesine yardımcı olur. Lorun, özellikle ekşi lorun, bakteriye neden olan sivilceleri anında öldüren özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Yağlı ciltler için bu tedaviyi haftada iki kez tekrarlayın. Sivilceleri kontrol altına aldıktan sonra, bunu her 15 günde bir yapabilirsiniz.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

 • MOST READ
 • NEW
 • COMMENT