• TARİH: 20.09.2020
Türk Kahvesinin 10 Faydası

Türk Kahvesinin 10 Faydası

Osmanlı saraylarında çokça tüketilen Türk kahvesi, kendine özel bir lezzete, kokuya ve servis biçimine sahiptir. Osmanlı dönemlerinden beri afiyetle tüketilen Türk kahvesinin birçok faydası bulunmaktadır. İşte sizin için hazırladığımız Türk kahvesinin faydaları: Türk Kahvesinin 10 Faydası 1. Bol Miktarda Antioksidan İçerir Türk kahvesi, antioksidan bakımından oldukça zengin bir kahve çeşididir. Bu özelliğiyle kanser karşıtı bir gıda […]

Osmanlı saraylarında çokça tüketilen Türk kahvesi, kendine özel bir lezzete, kokuya ve servis biçimine sahiptir. Osmanlı dönemlerinden beri afiyetle tüketilen Türk kahvesinin birçok faydası bulunmaktadır. İşte sizin için hazırladığımız Türk kahvesinin faydaları:

Türk Kahvesinin 10 Faydası

1. Bol Miktarda Antioksidan İçerir

Türk kahvesi, antioksidan bakımından oldukça zengin bir kahve çeşididir. Bu özelliğiyle kanser karşıtı bir gıda konumuna yükselen türk kahvesi, yapılan araştırmalara göre, tüketildiğinde Alzheimer diye bilinen da hastalığa karşı koyuyor.

2. Zihinsel İşlevleri Geliştirir

Yapılan çalışmalara göre sabah uyanınca bir fincan şekersiz Türk kahvesi içmek konstanrasyonu arttırıyor. Ayrıca ezber yeteneğini de geliştiren Türk kahvesi, çok kakaolu bir çikolatayla beraber içildiğinde bu olumlu etkilerin daha fazla görüldüğü tespit edilmiştir.

3. Ömrü Uzatır

Yunanistan'da yapılan bir çalışmaya göre; hergün düzen içinde Türk kahvesi tüketenlerin, tüketmeyenlerden çok daha fazla yaşadığı tespit edilmiştir. 

4. Alzheimer Hastalığıyla Savaşır

Yapılan çalışmalara göre Türk kahvesi içmek, Alzheimer hastalığını engellemeye yardımı oluyor. Düzenli bir şekilde tüketilen kafein, zihinsel faliyetlerdeki bozuklukları geciktiriyor.

5. Kalp Sağlığınız İçin Faydalıdır

Her gün 1 fincan türk kahvesi içmek, kahvenin içindeki antioksidan sayesinde kalp sağlığı için çok yararlıdır. Yapılan çalışmalara göre, günde 1 fincan Türk kahvesi tüketenlerin kalp ve lenf damarlarının iç yüzeylerindeki hücreler tamir ediliyor ve böylece kalp hastalıklarının ortaya çıkma olasığı düşüyor.

6. Diyabet Riskini Azaltır

Almanya'da yapılan bir çalışmaya göre, hergün 600 ml kahve içmek Tip-2 diyabet hastalığının ortaya çıkma olasılığını %23 azaltıyor.

7. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Spora başlamadan 30 dk önce tüketilen Türk kahvesi spor sırasında yağ kaybını arttırıyor böylece kilo vermeye yardımcı oluyor. Ek olarak Türk kahvesi tüketmek, adrenalin hormonunun salgılanmasını sağlar böylece kalp ve dolaşım sistemi uyarılıp daha fazla yağ yakılması sağlanır.

8. Safra Taşı Riskini Azaltır

Kahve tüketen kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 fincan kahve tüketenlerde safra taşı oluşma olasılığı, tüketmeyenlere oranla %25 daha azdır.

9. Karaciğer Yağlanmasına Engel Olur

Kafein tüketmek, karaciğer yağlanmasını önemli ölçüde engelliyor. Günde en az bir fincan Türk kahvesi tüketenler üzerinde yapılan araştırmalara göre bu kişilerde karaciğer yağlanması daha az rastlanıyor. Kısacası karaciğerinizin yağlanmasını istemiyorsanız Türk kahvesi tüketin.

10. Cildinizdeki Pürüzleri Yok Eder

Türk kahvesini içtikten sonra telvesini çöpe atmayın. Fincandaki telveyi yüzünüze ve cildinize sürebilir böylece daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro