• TARİH: 30.09.2020
Sıcak Su Saç Dökülmesine Yol Açar Mı?

Sıcak Su Saç Dökülmesine Yol Açar Mı?

Çoğu insan duş yaparken saçlarını sıcak suyla yıkıyor. Saçları sıcak suyla yıkamanın belli durumlarda zararları vardır. Özellikle saçlar çok sık yıkanıyorsa, sıcak su geri döndürülemez zararlara yol açabilir. Biz de bu yazımızda “sıcak su saç döker mi” diye merak edenler için gerekli cevapları hazırladık. Saçları Sıcak Suyla Yıkamak Bilinmelidir ki saç dökülmesinin tek nedeni sıcak su değildir. […]

Çoğu insan duş yaparken saçlarını sıcak suyla yıkıyor. Saçları sıcak suyla yıkamanın belli durumlarda zararları vardır. Özellikle saçlar çok sık yıkanıyorsa, sıcak su geri döndürülemez zararlara yol açabilir. Biz de bu yazımızda “sıcak su saç döker mi” diye merak edenler için gerekli cevapları hazırladık.

Saçları Sıcak Suyla Yıkamak

kafa derisine masaj yapmak

Bilinmelidir ki saç dökülmesinin tek nedeni sıcak su değildir. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, bu durumun altında yatan başka sebepler olabilir. Öte yandan sıcak su, saç derisine zarar verir ve saçların dökülmesine yol açar. Ancak endişelenmeyin, insanların çoğu saçlarını, saç derisine zarar verebilecek kadar sıcak suyla yıkamıyor.

Saçınızı sıcak suyla yıkayarak saç derinizi temizleyebilir ve saçlarınızdaki yağları soğuk sudan daha etkili bir şekilde giderebilirsiniz.  Ancak saçları aşırı sıcak suyla yıkamak, saçlarınızı ve saç derinizi kurutabilir, ve daha kırılgan hale getirir. Saçınızı aşırı sıcak su ile yıkadığınızda, saç derinizden çok fazla yağ temizlersiniz ki bu durum aşırı yağ üretilmesine dolaylı olarak saç köklerine zarar verir ve saç dökülmesine neden olur.

Saçınızı çok sık yıkıyorsanız, doğal yağların atılması sonucunda saçlarınız kuruyabilir ve kıvrılabilir. Bu nedenle saç türünüze bağlı olarak saçlarınızı ne sıklıkla yıkamanız gerektiğini belirlemeniz önemlidir.

Saçlarınızı Ilık Suyla Durulayın

kadınlarda saç dökülmesi

Daha iyi etki için saçlarınızı sıcak yerine ılık suyla yıkamaya çalışın. Ayrıca durulamadan sonra ıslak saçları taramaktan da kaçının, çünkü duştan sonra saçları taramak saç tellerinin kopmasına neden olabilir. Saçlarınızı ılık suyla yıkasanız bile saç dökülmesi sorununuz devam ediyorsa, bir cildiye doktorundan randevu almanız sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda “sıcak su saç dökülmesine yol açar mı” sorusunu soranlar için genel bir cevap verdik. Sıcak su saçları kurutarak, doğrudan olmasa da dolaylı olarak saç dökülmesine neden olur. Ayrıca saçları kırılmaya daha eğimli bir hale getirir. Sıcak suyun bu olumsuz etkilerinden kaçınmak için duş alırken ılık su kullanmaya çalışın. Ayrıca duştan çıktıktan sonra ıslak saçlarınızda tarak kullanmaktan kaçının. Islak saçları tarakla taramak saç tellerinin çekip koparılmasına sebep olabilir. Saçlarınıza iyi bakın ve hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro