Limon ve Kabartma Tozu Maskesi Nasıl Yapılır? | Kadınlar ve Moda

Limon ve Kabartma Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Limon ve Kabartma Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Eğer her gün güneş veya kir içinde kalıyorsanız, yüzünüzü bir yüz maskesi ile temizlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu cilt bakım ürünü siyah noktaları, beyaz noktaları, yağlı cildi, sivilceleri en aza indirmeye yardımcı olur. Yüz maskeleri neredeyse tüm güzellik ve cilt bakım markaları tarafından üretilmektedir. Ancak kaçınılmaz olarak cildinize zarar verebilecek ve daha fazla sorun yaratabilecek kimyasallar içerirler.

Ama diğer taraftan, kimyasal içermeyen ve kimyasal da olmayan bir yüz maskesi var. Bahsettiğimiz yüz maskesi, ev yapımı limon ve kabartma tozu maskesidir.

Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Bu yazıyı okumaya devam edin.

Limon ve Kabartma Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Limon ve kabartma tozu maskesi yapımı kulağa geldiği kadar kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey limon suyu ve kabartma tozu.

  • 1. Yüz maskesini yapmak için, bir çay kaşığı limon suyunu iki çorba kaşığı kabartma tozu ile karıştırın. Kabartma tozu limon suyu ile reaksiyona girer ve çok köpürür. Ancak akıcı, soluk sarı bir macun elde edene kadar karıştırmaya devam edin.
  • 2. Oluşan macunla yüzünüzü ve boynunuzu ovmaya başlayın (gözünüzü koruyun). Burnunuzu ve T-bölgesini veya yüzünüzde yağ bulunan bölgeleri ovun. Kabartma tozu reaksiyonu  devam edeceğinden biraz karıncalanma hissetmek normal bir durum. Bununla birlikte, yüzünüzde yanma hissi hissederseniz, karışımı derhal yıkayın ve bir daha denemeyin.
  • 3. Ayrıca, kızarıklığı önlemek için bu karışımı yüzünüzde en fazla 15 dakika tutun. Sıcak, ıslak bir bez kullanarak maskeyi yüzünüzden silin. Soğuk su kullanarak gözeneklerinizi kapatın ve cildinizi kuru tutun. Sonra yüzünüzü en sevdiğiniz ürünle nemlendirin.

Limon ve Kabartma Tozu Maskesini Bal İle Birlikte Kullanma

Ballı yüz maskesini yapmak için, aynı miktarda kabartma tozu ve limon suyu ile bir çay kaşığı saf organik bal ekleyin. Bal, cildinizin gözeneklerinde bulunan kötü bakterilerin öldürülmesine yardımcı olan, doğal ve anti-bakteriyel bir maddedir. Aynı zamanda cildi rahatlatır ve nemlendirir.

Limon ve Kabartma Tozu Maskesinin Cilde Faydaları

Kabartma tozu hafif pürüzlü bir dokuya sahiptir ve yüzünüzde ovulduğunda pul pul dökmede yardımcı olur. Gözeneklerde kir ve yağ birikimini engeller. Aynı zamanda cilt renginizi eşitler ve parlak yapar.
Sitrik asit ve C vitamini bakımından zengin olan limon suyu cildinizden yağı çıkarır ve yüzünüzü temizler. Ayrıca bakterileri öldürür ve enfeksiyon olasılığını azaltır. Böylece, limon ve kabartma tozu, birlikte harika bir yüz bakımı yaparak salon tedavilerini her geçen gün daha da yeniyor.

Siyah Noktalar İçin Limon ve Kabartma Tozu Maskesi

Siyah noktalar, temelde cildinizin yağlı, açık gözeneklerinde bulunan kirlerdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, limon yağları temizler ve kabartma tozu da ovar. Böylece, bu ikili hareket, siyah noktaları önlemeye ve onları kolayca çıkarmaya yardımcı olur. Yüz maskesini parmaklarınızla alın ve parmak uçlarınızla burnunuza nazikçe sürün.

Beyaz Noktalar İçin Limon ve Kabartma Tozu Maskesi

Genellikle burun çevresinde görünen küçük minik beyaz noktalar, siyah noktalardan daha az sorun çıkarır. Siyah noktaların aksine, beyaz noktalar yağ yığını ve ölü cilt hücreleridir.

Limon suyu, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve kabartma tozu tanecileri onları kolayca sıyırmaya yarar. Gözeneklerinizi daha fazla açmak için, yüz maskesini uygulamadan önce buhar banyosu yapın.

Açık gözeneklerde kir ve ölü hücrelerinin yeniden oluşmasını önlemek de önemlidir. Bu nedenle, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın veya tamamen eriyene kadar bir buz küpünü yüzünüze sürtün.

Limon ve kabartma tozu yüz maskesinin yüzünüze olan faydalarını daha önceden biliyor muydunuz? Şimdi, bu basit ev yapımı yüz maskesiyle taze ve parlak cildinizle övünebileceksiniz!

Bu yazı size nasıl yardımcı oldu? Aşağıda verilen kutucuğa yorum yaparak deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT