• TARİH: 20.09.2020
Koltuk Altlarını Beyazlatmak İçin 5 Doğal Yol

Koltuk Altlarını Beyazlatmak İçin 5 Doğal Yol

Koltuk altı kararması, tıbbi bir problem veya cildin yaşlanması ile ilgili bir şey değildir. Tamamiyle, cildin güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı tepkisidir. Çoğu zaman, evde fazla vakit geçiren insanlar koltuk altı kararmasından muzdarip olurlar. Ultraviyole ışınlarının koltuk altı kararmasının tek nedeni olduğu düşüncesi oldukça yanlış olur, zira cildin koyulaşmasına eşit derecede katkıda bulunan başka sebepler de vardır; bunlar aşırı terleme, […]

Koltuk altı kararması, tıbbi bir problem veya cildin yaşlanması ile ilgili bir şey değildir. Tamamiyle, cildin güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı tepkisidir. Çoğu zaman, evde fazla vakit geçiren insanlar koltuk altı kararmasından muzdarip olurlar. Ultraviyole ışınlarının koltuk altı kararmasının tek nedeni olduğu düşüncesi oldukça yanlış olur, zira cildin koyulaşmasına eşit derecede katkıda bulunan başka sebepler de vardır; bunlar aşırı terleme, ölü deri hücrelerinin birikmesi, koltuk altında alkol bazlı deodorant kullanımı ve koltuk altlarının havasız kalması gibi nedenler olabilir. 

İşte, koltuk altlarını doğal olarak beyazlatmaya yarayan sizin için hazırladığımız en iyi 5 doğal yol:

Koltuk Altlarını Beyazlatmak İçin 5 Doğal Yol

1. Salatalık

Salatalıklar sadece kabarık ve yorgun gözleriniz için değil aynı zamanda koltuk altlarınız için de kullanılabilecek doğal bir gıdadır. Koltuk altlarınızı salatalık yardımıyla beyazlatmak için, önce rendelemeniz ve suyunu sıkmanız gerekmektedir. Bu suyu kararmış bölgeye uygulayın ve bir süre sonra yıkayın. Salatalık doğal beyazlatma özelliklerine sahip olduğundan, koltuk altlarınız kolayca beyazlayacaktır.

2. Patates

Neredeyse çoğu yemekte kullandığımız patatesin potansiyel olarak koltuk altlarımızı beyazlatabileceğini kim düşünebilirdi? Patateslerin mutfağın dışında sergilediği pek çok özelliği var. Bu çok yönlü sebze, katekolaz olarak bilinen bir enzim içerir. Yapmanız gereken şey, iki tane patatesi püre haline getirmek ve koltuk altlarının kararmış kısımlarına uygulamaktır.

3. Şeker

Vücudunuzun koltuk altı bölgesini beyazlatmak isterseniz, koltuk altlarınızın eksfoliasyonu şarttır. Ve şeker bu konuda size yardımcı olabilir. Koltuk altlarınızı doğal bir şekilde eksfoliye etmek için bal ve şekerden oluşan bir karışım hazırlamanız gerekmektedir. Bu tatlı karışım, koltuk altlarınızın kararmasını ve ölü hücrelerden ötürü kokmasını önleyecektir.

4. Yoğurt

Yoğurt, koltuk altı kararmasıyla savaşmak için mükemmel silahlardan birisidir. Sütün bu kıvamlı ve kremsi yan ürünü, ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırdığı bilinen bir alfa hidroksil asit (AHA olarak da bilinir) olan laktik asit bakımından zengindir. Sonucu, rahatça gösteriş yapabileceğiniz pürüzsüz, parlak bir cilde sahip olmanızdır. Duşa girmeden önce, koltuk altlarınızı bir miktar yoğurtla ovaladığınızdan emin olun.

5. Papaya

Pek çok cilt ürünü ve sabun papaya ekstraktlarıyla doludur çünkü bu meyve cildinizi diğerlerinden daha fazla beyazlatır ve rengini açar. Papain enzimi ile zenginleştirilmiş bu meyve, cildin yenilenme sürecini hızlandırır ve böylece her uyguladığınızda pürüzsüz bir cilt elde edersiniz. Koltuk altlarınızı da beyazlatmak istiyorsanız, papaya meyvesini kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro