Kadınlarda Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Kadınlarda Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Kadınlarda saç dökülmesi oldukça sık görülen bir durumdur. Günde 50 ila 100 saç telinin dökülmesi normal olsa da bundan daha fazla miktarda saç kaybetmek olağanüstü bir durumun belirtisi olabilir. Saç dökülmesi saç genetiğinden hava koşullarına kadar birçok nedenden ötürü meydana gelebilir. Saç dökülmesi, kadınları yaşlandıkça daha fazla etkileyen bir konudur. Kadınlarda saç dökülmesine karşı etkili olan çeşitli […]

Kadınlarda saç dökülmesi oldukça sık görülen bir durumdur. Günde 50 ila 100 saç telinin dökülmesi normal olsa da bundan daha fazla miktarda saç kaybetmek olağanüstü bir durumun belirtisi olabilir. Saç dökülmesi saç genetiğinden hava koşullarına kadar birçok nedenden ötürü meydana gelebilir.

Saç dökülmesi, kadınları yaşlandıkça daha fazla etkileyen bir konudur. Kadınlarda saç dökülmesine karşı etkili olan çeşitli ürünler ve ipuçları mevcuttur. Saçlarınızın son zamanlarda seyrekleştiğini düşünüyorsanız, sorunun giderilmesi için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını deneyin. Birkaç ay içinde olumlu sonuçlar alamazsanız, doktorunuz tarafından yapılan basit bir kan testi saç dökülmesinin altında yatan hastalığı veya problemi tespit edebilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

1. Saç Çizgisini Geriye Çeken Saç Stillerini Kullanmayın

At kuyruğu, cornrows, saç örgüsü veya saç çizgisini oluşturan saç tellerini geriye doğru çeken herhangi bir şey saç dökülmesine neden olabilir. Bu sıkı saç stillerinin saç üzerinde sebep olduğu baskı, saç çizgisindeki hassas tüyleri kuvvetle çeker ve saç dökülmesi / seyrekleşmesi meydana gelebilir. 

2. Yüksek Isılı Saç Bakımı Aletlerini Kullanmaktan Kaçının

Saçlar için ısı her zaman düşmandır. Yüksek ısı saç telleri içindeki bağların kırılmasına neden olur ve saçları kırılgan hale getirir. Saç düzleştirici veya maşa kullanmaya karar verdiyseniz, saçlarınızda çok uzun süre bırakmayın ve her on saniyede bir uyguladığınız saç bölgesini değiştirin. Aleti kullanırken çok sıcak olmamasına dikkat edin.

3. Kimyasal Ürünleri Kullanırken Dikkatli Olun

Kimyasal ürünler saç yapısını bozabilir. Güzellik salonları tarafından yapılan çeşitli kimyasal uygulamalar sizin için zararlı olabilir. Saçınızı kimyasal olarak düzleştirmek, ağartmak veya açmak saç yapısına zarar verebilir, saçları zayıflatabilir ve saç dökülmesine neden olabilir. Eğer saç dökülmesi veya seyrelmesi yaşıyorsanız kimyasal uygulamalardan kaçının. 

4. Sağlıklı Beslenin

Demir, çinko ve B12 gibi vitamin ve mineraller bakımından zengin gıdalar, seyrelen saçlarınızı yeniden canlandırmaya yardımcı olabilir. Beslenme menünüze yapraklı yeşillikler, fındık, fasulye, balık ve yağsız et ekleyin. Günlük olarak yeterli besin maddelerini almakta zorluk çekiyorsanız, hazırlayacağınız sağlıklı bir diyet planı gıda eksikliğinizi gidermeye yardımcı olabilir.

5. Saç Uzamasını Arttıran Saç Ürünlerini Kullanın

Kadınlarda saç dökülmesi sık yaşanan bir sorun olduğu için birçok şirket şimdi saç büyümesini arttıran ürünler üretiyor. Saç dökülmesini önleyen şampuanlar, saç büyümesine yardımcı olabilecek sayısız yağ ve mineral içeren ürünler, saç kırılması ve kaybına neden olan bakterileri yok eden ürünler, kafa derisindeki kan dolaşımını artıran ürünler ve daha birçok ürün saç dökülmenizi azaltmaya yardımcı olabilir.

6. Kafa Derinize Masaj Yapın

Saç bakımı için saç derisi masajı çok önemlidir. Saçınıza şampuan veya saç kremi uygulandıktan sonra saç derinize masaj yapın. Yapılan araştırmalara göre, saç derisine yapılan masajlar saç büyümesini teşvik ediyor ve kafa derisindeki kan dolaşımı arttırıyor. Parmak uçlarınızla kafanızın etrafında yavaş ve dairesel hareketler yaparak saçlarınıza masaj yapın. Böylece saçlardaki baskıyı azaltacak ve aynı zamanda saçlarınızın yeniden canlanmasını sağlayacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat