• TARİH: 30.09.2020
Hamilelikte Yaban Mersini Yenilir Mi?

Hamilelikte Yaban Mersini Yenilir Mi?

Hamile kadınlar arasında "Hamilelik sırasında yaban mersini yenilir mi?" sorusu yaygın bir şekilde soruluyor. Hamile kadınların tüketimini sınırlaması veya tamamen bırakması gereken çok sayıda gıda vardır. Bazı gıdalar özellikle hamileler için sorun teşkil edebilmektedir. Ancak yaban mersini bu gıdalardan birisi değildir. Yaban mersini hamileler için sadece güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda hamilelik boyunca bebeğin ihtiyaç […]

Hamile kadınlar arasında "Hamilelik sırasında yaban mersini yenilir mi?" sorusu yaygın bir şekilde soruluyor. Hamile kadınların tüketimini sınırlaması veya tamamen bırakması gereken çok sayıda gıda vardır. Bazı gıdalar özellikle hamileler için sorun teşkil edebilmektedir. Ancak yaban mersini bu gıdalardan birisi değildir. Yaban mersini hamileler için sadece güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda hamilelik boyunca bebeğin ihtiyaç duyacağı besinlerle doludur. Hamile kadınların tüketeceği yaban mersinlerinin özellikle organik olması önemlidir. Gebe kadınlar, yaban mersinini tüketmeden önce iyice yıkamalıdır. 

Yaban Mersini ve Hamilelik

yaban mersini

Meyveler, yaban mersini de dahil olmak üzere gebelik sırasında anne ve bebeğin sağlıklı kalmasına yardımcı olan vitamin ve mineralleri sağlar. İhtiyaç duyduğunuz meyvelerin miktarı, yaşınıza, kilosuna, boyunuza ve gebeliğinizin hangi evresinde olduğunuza bağlıdır. Yapılan araştırmalara göre, hamile kadınlar hamile olmayanlara göre günde 200-300 gr daha fazla meyve tüketmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle gebelik sırasında meyve tüketimi hakkında bir doktora veya beslenme uzmanına danışmalısınız.

Hamilelik Sırasında Yaban Mersini Tüketmek Zararlı Mıdır?

Hamileler için yaban mersini normal miktarlarda tüketildiğinde sağlıklıdır. Ancak hamileler aşırı miktarda yaban mersini tüketiminden kaçınmalıdır çünkü hamilelik sırasında büyük miktarlarda yaban mersini tüketimi akademik olarak incelenmemiştir. Gebe kadınlar, günlük olarak önerilen meyve ve sebzelerinin bir parçası olarak fazla aşırıya kaçmadan yaban mersini tüketebilirler.

Yaban Mersininin İçeriğindeki Maddeler

Bir bardak yaban mersini 114 miligram potasyum içerir, bu da kan basıncı kontrolü için gereklidir. Ayrıca az miktarda C vitamini, folat, kalsiyum ve diğer besin maddelerini içerir. Yaban mersininin içerisindeki lif, her ikisi de hamilelikte sık görülen hemoroide veya kabızlığa yakalanma riskinizi azaltır.

Hamilelikte Yaban Mersini Tüketimi Hakkında Ek Bilgiler

Hamileler için uygun miktarda yaban mersini tüketmek zararlı değil aksine çok yararlıdır. Yaban mersininin içeriğindeki besinler hem anne adayının hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Sabahları bir avuç yaban mersini tüketmek, gebelik sırasında daha fazla meyve tüketmeye yönelik basit bir yol olabilir. Aynı zamanda, yaban mersini içeren meyve suyu karışımlarını da evinizde hazırlayabilir ve tüketebilirsiniz. Bir avuç yaban mersini hamileler için hiç yoktan iyi bir atıştırmalık da olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro