• TARİH: 30.09.2020
Hamilelikte Muz Yemek ve Faydaları

Hamilelikte Muz Yemek ve Faydaları

Hamile kadınlar hamilelik dönemlerinde birçok yiyecek yemek isterler. Hamilelerin tüketmek istediği gıdalardan bir tanesi de muzdur. Muz içeriğindeki birçok sağlıklı besin ile hamile kadınlar ve bebekleri için çok faydalı bir gıdadır. Biz de bu yazımızda muzun hamilelikte faydalarını paylaşıyoruz. Hamilelikte Muz Yemek ve Faydaları 1. Kansızlığı Önler Kansızlık hamilelikte çok yaygın bir problemdir. Muz zengin […]

Hamile kadınlar hamilelik dönemlerinde birçok yiyecek yemek isterler. Hamilelerin tüketmek istediği gıdalardan bir tanesi de muzdur. Muz içeriğindeki birçok sağlıklı besin ile hamile kadınlar ve bebekleri için çok faydalı bir gıdadır. Biz de bu yazımızda muzun hamilelikte faydalarını paylaşıyoruz.

Hamilelikte Muz Yemek ve Faydaları

1. Kansızlığı Önler

Kansızlık hamilelikte çok yaygın bir problemdir. Muz zengin bir demir kaynağı olduğundan hamilelikte kansızlığı önlemeye yardımcı olur.

2. Bol Miktarda B Vitamini İçerir

Muz, bebeğinizin sinir sistemini için oldukça faydalı olan B vitamininden bolca içerir. B vitamini hamilelikte bebeğin beyin gelişimi için de çok önemlidir.

3. Kabızlığı Önler

Hamile kadınların çoğu kabızlık sorunundan şikayetçidir. Muz, bol lif içerdiğinden dolayı bağırsak faaliyetlerini arttırarak hamilelikte kabızlığın önlenmesinde büyük rol üstleniyor.

4. Sindirime Yardımcı Olur

Hamilelikte mide ekşimesi ve hazımsızlık çok sık karşılaşılan problemlerdir. Hamilelikte muz tüketmek asit salınımını önleyerek sindirime yardımcı olur. Ayrıca bol lif içerdiğinden dolayı hamilelikte sindirim problemlerini çözmede etkilidir.

5. Kalsiyum Sağlar

Kemik gelişimi için vazgeçilmez bir bileşen olan kalsiyum hamilelikte bol miktarda alınması gereken bir mineraldir. Muz bol miktarda kalsiyum içerdiğinden hamilelikte tüketilmesi sıklıkla tavsiye edilir.

6. Antioksidan Bakımından Zengindir

C vitamini bakımından zengin bir besin olan muz, hamile kadınların ve bebeklerin sağlığını korumaya yardımcı olur. Antioksidanların hamilelik boyunca bol miktarda tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

7. Bulantı ve Kusmayı Azaltır

hamilelerde sabah bulantısı

Hamile kadınlar genellikle sabahları bulantı ve kusma isteği hissederler. Özellikle hamileliğin ilk üç ayında görülen bu durumdan kurtulmak için muz tüketilmesi önerilir. Muz sabah bulantısını azaltmaya yardımcı olabilir.

8. İştahı Arttırır

Muz, hamile kadınların iştahlarını açmalarına yardımcı olabilecek protein, lif, vitamin ve mineraller bakımından çok zengindir. Hamile kadınlar iştahlarını açmak için her gün en az 2 tane muz yemelidir.

Bu yazımızda sizlerle hamilelikte muz yemenin hamile kadınlara ve bebeğe faydalarını paylaştık. Muz, içeriğindeki zengin besinlerle hamilelikte tüketilmesi tavsiye edilen bir meyvedir. Özellikle sabahları karnınızda bulantı hissediyorsanız, muz tüketmeyi ihmal etmeyin. Hamilelikte muz tüketerek doğum sonrası hem kendinizin hem de bebeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro