• TARİH: 21.09.2020
Hamilelikte Kiraz Yemenin 13 Faydası

Hamilelikte Kiraz Yemenin 13 Faydası

Kirazlar; vitamin, mineral, protein, demir, kalsiyum ve diğer besin maddeleri bakından zengin olduğu için hamilelik sırasında daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle kiraz yemek hamile kadınlar için sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olabilir. İşte kirazların hamile kadınlara 13 faydası: Hamilelikte Kiraz Yemenin 13 Faydası 1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir Kirazlar, antioksidan özelliklerine sahip C vitamini içerir. Çeşitli enfeksiyon […]

Kirazlar; vitamin, mineral, protein, demir, kalsiyum ve diğer besin maddeleri bakından zengin olduğu için hamilelik sırasında daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle kiraz yemek hamile kadınlar için sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olabilir. İşte kirazların hamile kadınlara 13 faydası:

Hamilelikte Kiraz Yemenin 13 Faydası

1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Kirazlar, antioksidan özelliklerine sahip C vitamini içerir. Çeşitli enfeksiyon ve hastalıklara neden olabilecek serbest radikalleri uzaklaştırmada hayati bir rol oynar. Bağışıklık sistemi hamilelik sırasında zayıflamaktadır. Kiraz yemek bağışıklığınızı güçlendirecektir.

2. Bebeğin Beynini Geliştirir

süt içen bebek

Kirazlarda bulunan antosiyaninler sinir hücrelerini korur ve fetüsün beynini geliştirir. Karnınızdaki bebeğin beyninin daha sağlıklı olması için hamilelik sırasında kiraz tüketmelisiniz.

3. Şişkinliği ve İltihapları Azaltır

Kirazlarda kırmızı pigment olan antosiyaninin, hamilelik sırasında sık karşılaşılan iltihap, şişme ve eklem ağrılarını azaltmada çok etkili olduğu bilinmektedir.

4. Gestasyonel Diyabeti Önler

Kirazlar, kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutar ve böylece gestasyonel diyabet hastalığının önlenmesine yardımcı olur.

5. Yorgunluğu Azaltır

Bolca su içeren kirazlar, düzenli tüketim koşuluyla enerji artışı sağlar ve yorgunluğu uzak tutmaya yardımcı olur.

6. Tansiyonu Kontrol Eder

Kirazlarda bulunan potasyum, vücudun tuttuğu su miktarını ve tansiyon seviyelerini kontrol eder. Böylece hamilelik sırasında preeklampsi hastalığı riskini önler.

7. Daha Rahat Uyumayı Sağlar

uyku

Kirazlarda bulunan melatonin uykuya yardımcı bir antioksidandır. Çeşitli rahatsızlıklar yüzünden gebelik sırasında uyku sorunları yaşayabilirsiniz. Uyku bozukluklarının üstesinden gelmek için her gün bir bardak kiraz suyu için. 

8. Kan Damarlarını Güçlendirir

Kiraz meyvesinde bulunan C vitamini kan damarlarını güçlendirerek fetüse yeterli miktarda kan pompalanmasına yardımcı olur.

9. Balgam Söktürücü Özelliği Vardır

Kiraz, öksürük ile ilgili tüm hastalıkların tedavisinde ön plan çıkan bir balgam söktürücüdür. Kiraz yemek; nezle, öksürme, bronşit ve astımı oldukça hafifletir.

10. Kabızlığı Tedavi Eder

Kirazlar bol miktarda lif içerir. Bağırsak faaliyetlerini normale döndürür ve hamilelikte en yaygın problemlerden biri olan kabızlıktan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

11. Düşük Kalorilidir

daha az kalorili yiyecekler

Gebelik sırasında kilo almamaya dikkat ediyorsanız, kiraz kalorisi son derece düşük olduğu için tüketilebilecek en iyi meyvedir.

12. Kas Ağrılarını Rahatlatır

Kirazlar anti-inflamatuar özelliktedir ve bu nedenle kas ağrıları ve gebelik sırasında karşılaşabileceğiniz ağrılar için etkili bir rahatlama sağlar.

13. Migren Ağrısını Tedavi Eder

Araştırmalara göre, östrojen hormonu dalgalanmalarının ve preeklampsinin gebelik sırasında migren ağrısına neden olduğu tahmin ediliyor. Kirazlar, migren ağrılarını hafifletmeye yardımcı olan antosiyaninleri ve biyoflavonoidleri içerir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro