• TARİH: 23.10.2020
Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyunun Faydaları

Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyunun Faydaları

Hamilelikte hindistan cevizi suyu içmenin birçok faydası vardır. Hamileler için gerekli birçok besini sağlayan hindistan cevizi suyunun tüketilmesi birçok doktor tarafından önerilmektedir. Biz de bu yazımızda sizlerle hamilelikte hindistan cevizi suyu içmenin faydalarını paylaşacağız. Hamilelik sırasında susuz kalmamak çok önemlidir. Arıtılmış su hamile kadınlar için en iyi içecek seçeneklerinden birisidir ancak tatlı ve hafif bir içecek […]

Hamilelikte hindistan cevizi suyu içmenin birçok faydası vardır. Hamileler için gerekli birçok besini sağlayan hindistan cevizi suyunun tüketilmesi birçok doktor tarafından önerilmektedir. Biz de bu yazımızda sizlerle hamilelikte hindistan cevizi suyu içmenin faydalarını paylaşacağız.

Hamilelik sırasında susuz kalmamak çok önemlidir. Arıtılmış su hamile kadınlar için en iyi içecek seçeneklerinden birisidir ancak tatlı ve hafif bir içecek olan hindistan cevizi suyu da hamileler için oldukça faydalı bir içecektir.

Aslında hamile kadınlar her gün 1 veya 2 bardak taze hindistan cevizi suyu içmeyi alışkanlık haline getirmelidirler. Taze hindistan cevizi suyu sizin ve bebeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlar çünkü zengin içeriğinin yanı sıra koruyucu ve diğer kimyasal maddeleri içermez.

Taze hindistan cevizi suyu doğal ve besleyici bir içecektir. Elektrolit, klorür, potasyum ve magnezyum açısından zengindir ve normal miktarlarda şeker ve protein içermektedir. Buna ek olarak diyet lifi, manganez, kalsiyum, riboflavin ve C vitamini bakımından da zengindir. Hindistan cevizi suyu kafeinli veya gazlı içeceklere karşı güzel bir alternatiftir ve herhangi bir yan etkisi yoktur.

Hamilelikte Hindistan Cevizi Suyunun Faydaları

Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi Sütlü Yoğun Bakım Kremi

İşte sizin için hazırladığımız hindistan cevizi suyunun hamilelikte tüketilmesinin faydaları:

1. Kabızlığı Önler

Kabızlık, hamilelikte yaygın bir sorundur. Vücuttaki progesteron seviyesinin artması ve demir takviyelerinin alınması sonucu ortaya çıkabilir. Hindistan cevizi suyundaki lif içeriği hamilelik sırasında kabızlığın tedavisinde faydalı olmaktadır. Lifler, dışkılara hacim katar, bağırsak yolunu temiz tutar ve düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca hindistan cevizi suyu, bağırsak hareketlerinizi düzenlemenize yardımcı olan doğal bir müshil olarak işe yarar.

2. Mide Ekşimesini Durdurur

Kabızlığın yanı sıra mide ekşimesi de büyüyen rahimdeki hormonal değişiklikler ve mideye baskı nedeniyle gebelik sırasında meydana gelen çok yaygın bir sorundur. Mide ekşimesi ilacı, doğmamış bebeklerin üzerinde kalıcı etkiler bırakabileceğinden gebelik sırasında önerilmemektedir. Bunun yerine tamamen doğal olan hindistan cevizi suyunu kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi suyu midedeki asit seviyesini düşürür ve hazımsızlık ve mide ekşimesi önler.

3. Enerjik Yapar

Hamileliğiniz boyunca enerjik kalmak için hindistan cevizi suyu tüketebilirsiniz. Bu hafif ve ferahlatıcı içecek, enerji seviyenizi yüksek tutmaya yardımcı olan zengin elektrolit içeriğine sahip doğal bir içecektir. Vücudun metabolizmasını arttırarak ve tiroid fonksiyonunu uyararak enerjinin geri kazanılmasına yardımcı olur.

4. Susuzluğu Önler

Sabah bulantısı ve kusma nedeniyle hamile kadınlar susuzluk riski altındadır. Ancak hindistan cevizi suyu ile susuzluğu kolaylıkla önleyebilirsiniz. Aynı zamanda hindistancevizi suyu, susuzluğun ana nedenlerinden olan sabah bulantısı ve kusmayı hafifletmeye yardımcı olur. 

5. Potasyum Sağlar

Hindistan cevizi suyundaki en önemli besinlerden birisi de potasyumdur, bu da vücudun elektrolitik dengesinin korunmasına yardımcı olur. Hamilelik sırasında bacak kramplarını ve ödemleri de önlemeye yardımcı olabilir. 

Gebelikte yetersiz potasyum almak olumsuz etkilere neden olabilir. Zengin bir potasyum kaynağı olduğundan günlük bir bardak hindistan cevizi suyu içmek, bu besinlerden yeterince almanızı sağlar.

6. Magnezyum ve Kalsiyum Sağlar

Kalsiyum ve magnezyum, hindistan cevizi suyundan elde edebileceğiniz diğer iki önemli besindir. Bu besinler sağlıklı bir hamilelik sağlamak için birlikte işe yararlar. Magnezyum kasları rahatlatırken, kalsiyum kasları kasılmaya teşvik eder. Hem kalsiyum hem de magnezyum enerji üretiminde yardımcı olur ve çeşitli organ işlevlerini destekler. Aynı zamanda magnezyum bebeğinizde güçlü diş ve kemik oluşumuna yardımcı olur.

7. Tansiyonu Kontrol Altında Tutar

Düzenli olarak hindistan cevizi suyunun tüketilmesi, tansiyonunuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni esas olarak içindeki potasyum ve magnezyumdan kaynaklanmaktadır. 

Ayrıca hindistan cevizi suyu, yüksek tansiyona neden olan magnezyum eksikliğini önlemeye yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro