• TARİH: 21.09.2020
Hamilelikte Hangi Meyveler Yenmeli?

Hamilelikte Hangi Meyveler Yenmeli?

Hamilelik döneminde karnınızdaki bebeğiniz için birçok vitamin ve minerale ihtiyaç duyarsınız. Bu vitamin ve mineralleri vücudunuza almanın en sağlıklı yollarından bir tanesi de meyve tüketmektir. Biz de bu yazımızda “hamilelikte hangi meyveler yenmeli” sorusunun cevabını merak edenler için hamilelerin yemesi gereken meyveleri paylaşıyoruz. Hamilelikte Yenmesi Gereken Meyveler Hamileler çoğu zaman tatlı yemek ister. Ancak pasta ve […]

Hamilelik döneminde karnınızdaki bebeğiniz için birçok vitamin ve minerale ihtiyaç duyarsınız. Bu vitamin ve mineralleri vücudunuza almanın en sağlıklı yollarından bir tanesi de meyve tüketmektir. Biz de bu yazımızda “hamilelikte hangi meyveler yenmeli” sorusunun cevabını merak edenler için hamilelerin yemesi gereken meyveleri paylaşıyoruz.

Hamilelikte Yenmesi Gereken Meyveler

Hamileler çoğu zaman tatlı yemek ister. Ancak pasta ve baklava gibi tatlılar hamileler için bir yerden sonra zararlı olabilir. Tatlılar yerine meyve yiyebilirsiniz. Sağlıklı hamilelik için aşağıdaki meyveleri tüketebilirsiniz.

1. Portakal

Portakal susuzluğu gidermeye yardımcı olur. Ayrıca folik asit bakımından da çok zengindir. Folit asit, bebekte oluşması muhtemel beyin ve omurilik kusurlarını önlemeye yardımcı olur. Portakal C vitamini bakımından da zengindir.

2. Mango

Mango, C vitamini ve A vitamini bakımından zengin bir başka meyvedir. Bol miktarda potasyum ve magnezyum da içeren mango, hamilelikte ishal ve solunum yolu enfeksiyonlarını da önlemeye yardımcı olur.

3. Avokado

avokado

Avokadoda diğer meyvelerden daha fazla folik asit bulunur. Ayrıca C vitamini, B vitamini, K vitamini ve lif bakımından da zengin olan avokado, hamilelikte bulantıyı hafifletmeye de yardımcı olur. Ek olarak hamilelikte bacak kramplarını önlemek için de yararlı bir meyvedir. Bebeğinizin bebek gelişimini avokado tüketerek arttırabilirsiniz.

4. Limon

limon

Hamilelikte limon suyu içmek bulantıyı azaltmaya yardımcı olur. Bol miktarda C vitamini içeren limon, hamilelikte kabızlığın önlenmesini sağlar.

5. Muz

muz

Muz, zengin bir potasyum kaynağıdır. Ayrıca bol miktarda B vitamini, C vitamini ve lif içerir. Tüm kadınların yaklaşık yarısı hamilelik sırasında kabızlık yaşar. Hamilelikte kabızlığı önlemek için muz tüketebilirsiniz. Araştırmalara göre muz  bulantı ve kusmayı gidermeye yardımcı oluyor.

6. Elma

Kuru Saçlar İçin Elma Sirkesi Saç Kremi

Elma lif bakımından zengindir ve bolca A vitamini, C vitamini ve potasyum içerir. Hamilelik sırasında elma yemek bebeğinizin ilerde astım ve alerji olma ihtimalini önemli ölçüde azaltır.

7. Çilek

çilek

B, C ve K vitaminleri bakımından oldukça zengin olan çilek, hamilelik döneminin vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesidir. Annenin ve karnındaki bebeğin sağlığı için gerekli birçok vitamini içeren çilek tüketerek hamileliğinizin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda “hamilelikte hangi meyveler yenmeli” diye soranlar için hamilelikte tüketilmesi gereken meyveleri paylaştık. Yukarıda paylaştığımız meyveleri tüketerek daha sağlıklı bir hamilelik yaşayabilirsiniz. Hoşçakalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro