• TARİH: 23.10.2020
Hamilelikte Et Beni Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte Et Beni Nedenleri ve Tedavisi

Et beni, genellikle göğüs ve kollarda ortaya çıkan cilt parçalarıdır. Çoğu zaman oldukça sıkıcı bir durum olan et beninden kurtulmak için doğal tedavi yollarını deneyebilirsiniz. En başından söyleyelim, hamilelikte et beni çıkmasının bebeğe hiçbir zararı yoktur. Et Beni Nedir? Et beni çoğunlukla tehlikesizdir. Pigmentlerin sınırlı alanda yoğunlaşması nedeniyle normal ten renginden daha koyu görünürler. Siğil gibi […]

Et beni, genellikle göğüs ve kollarda ortaya çıkan cilt parçalarıdır. Çoğu zaman oldukça sıkıcı bir durum olan et beninden kurtulmak için doğal tedavi yollarını deneyebilirsiniz. En başından söyleyelim, hamilelikte et beni çıkmasının bebeğe hiçbir zararı yoktur.

Et Beni Nedir?

Et beni çoğunlukla tehlikesizdir. Pigmentlerin sınırlı alanda yoğunlaşması nedeniyle normal ten renginden daha koyu görünürler. Siğil gibi görünür ve zararsızdır ayrıca ağrı ve rahatsızlık vermez. Hamilelerin, göbekleri sürekli büyüdüğü için et beni geliştirme riskleri daha fazladır. Et beni çoğunlukla vücudun sıcak ve nemli bölgelerinde ortaya çıkar. Ayrıca doğumdan sonra hormonal dalgalanmalar et benine neden olabilir.

Et beni, sadece bir iltihap oluşursa acı verici olur. Bununla birlikte üzerine kolye takılırsa kanar. Bu sebeple et beninden kurtulmak isteyebilirsiniz.

Hamilelikte Et Beni Nedenleri

hamilelik

Hamilelik döneminde artan hormon seviyeleri, vücutta et beni oluşmasına sebep olur. Hamilelerin ciltleri çok çabuk tahriş olur. Hamilelikte et beni sorununun temel sebebi budur. Ayrıca et benlerinin çoğu, gebelikten dört ay sonra veya bebeğiniz emmeyi bıraktıktan dört ay sonra kendiliğinden kaybolur. Nadiren de olsa hamilelikten sonraki adet dönemi bittikten sonra kendinliğinden yok olur. Eğer gerek duyuyorsanız et beni için dermatoloğa randevu alabilirsiniz. Dermatologların gebeliğinizden sonra devam eden et benlerini yok etmek için birkaç yöntemi vardır.

Hamilelikte Et Beni Tedavisi

Et benini tedavi etmeye gerek yoktur. Doğumdan sonra kendi başına geçer. Ancak sinir bozucu görünümü sebebiyle et beninden kurtulmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir dermatologdan randevu alın. Dermatologların et benlerini yok etmek için kullandığı en yaygın yöntem, sıvı azot ile dondurma ve makasla kesmedir. Reçeteli doğal kremler de mevcuttur ve gebeliğinizden sonra rahatlıkla kullanılabilir.

Ayrıca bir estetik uzmanı estetik operasyon ile et benini vücudunuzdan uzaklaştırabilir. Ancak bu tedavilerin hamilelikte yapılması önerilmemektedir. Hamileliğin güzel geçmesi için her türlü uygulamadan kaçınılması gerekiyor. Bunun yerine doğum yaptıktan sonra et beni tedavisini uygulamanız sizin için en doğrusu olacaktır. 

Yazıyı beğendiniz mi, sizin için faydalı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hamilelikte et beni

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro