Hamilelikte Gerilmek Bebeğe Zarar Verir Mi? – Kadınlar ve Moda

Hamilelikte Gerilmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Gerilmek Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelik sırasında vücudunuz pek çok değişimi yapar. Egzersiz yapmak, vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri tolere etmenin etkili bir yoludur. Hamilelik esnasında gerilme egzersizleri bebeğinize zarar vermez ve hatta gerilme iyi bir egzersiz seçimi olabilir çünkü esnetme hareketleri stresi azaltır. Yine de herhangi bir hamilelik egzersizi programına başlamadan önce doktorunuzdan izin alın.

Hamilelikte Gerilme Egzersizlerinin Faydaları

Gerilme egzersizleri, hamilelikte stresi azaltmasının yanı sıra anne adayına pek çok fiziksel fayda sağlar. Hamileyken gerilme egzersizleri yapmak, hamile vücudunuzdaki ve sırtınızdaki kasların ağrısını ve acısını azaltmanıza yardımcı olur. Gerilme egzersizleri esnekliğinizi artıracak ve doğum için hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak, gebelik sırasında egzersiz yapmak çok fazla kilo almayı da önler ve hamilelik öncesi kilonuza daha çabuk dönmenize yardımcı olur.

Hamilelikte Egzersiz Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

İster gerilme ister başka bir egzersiz yapmayı tercih edin, herhangi bir sorun yaşamamak için gebelik sırasında güvenli egzersiz yapma kurallarına dikkat edin ve bunlara uyun. Egzersiz yaparken aşırı terlememeye ve ısınmamaya çalışın. Özellikle ilk üç aylık hamilelik döneminizden sonra sırt üstü yapılan gerilme egzersizlerinden kaçının. Göbeğiniz büyüdükçe sırtüstü yatmanız, karnınızdaki ana damara baskı yaparak rahmin kan akışını kesebilir. Hamilelik sırasında vücudunuzdaki değişiklikler sebebiyle egzersiz yaparken sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunları idare etmek için gerilme egzersizleri yaparken bir yakınınızdan yardım alın.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT