• TARİH: 30.09.2020
Gece Sütyenle Uyumak Zararlı Mıdır?

Gece Sütyenle Uyumak Zararlı Mıdır?

Bazı kadınlar gece sütyen giyerek yatarlar. Yatarken sütyen giymenin tehlikeli olup olmadığı konusunda birçok görüş ayrılığı vardır. Bu yazıyı gece yatarken sütyen giymekle ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılması için hazırladık. “Gece sütyen giyerek yatmak zararlı mı?” sorusunun cevabına kendiniz karar vermeniz için okumaya devam edin. Sütyen Neden Giyilir? Sütyen takmak bazı kültürlerin benimsendiği ve dünya çapında yaygınlaşan bir uygulamadır. […]

Bazı kadınlar gece sütyen giyerek yatarlar. Yatarken sütyen giymenin tehlikeli olup olmadığı konusunda birçok görüş ayrılığı vardır. Bu yazıyı gece yatarken sütyen giymekle ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılması için hazırladık. “Gece sütyen giyerek yatmak zararlı mı?” sorusunun cevabına kendiniz karar vermeniz için okumaya devam edin.

Sütyen Neden Giyilir?

Sütyen takmak bazı kültürlerin benimsendiği ve dünya çapında yaygınlaşan bir uygulamadır. Antik Hintli ya da eski kavimlerdeki kadınlara bu konuda bakarsanız, pek çoğunu bluz giyerken bile bulamazsınız, sadece sütyen takarlar. Sütyen giymek öncelikle vücudunuzun estetiğini arttırmaktadır. Büyük göğüslü kadınları fiziksel olarak destekler ve daha rahat hareket etmelerini sağlar. Araştırmalara göre, %70’i dar %10’u bol giymek üzere, kadınların %80’inin yanlış boyutlarda sütyen giydikleri tespit edilmiştir.

Göğüs Ağrısının Azaltılmasında Sütyenin Rolü

Daha önce de söylediğimiz gibi büyük göğüslü kadınlar göğüs ağrısı çekerler ve bazıları da boyun ağrısından yakınır. Ayrıca herhangi bir göğüs ameliyatı geçiren kadınlar da ağrı çekmektedir. Bu ağrıları azaltmak için sütyene ihtiyaç duyarlar. Ayrıca yatağa yattığınızda göğüslerinizde rahatsızlık ve ağrı olabilir. Sütyen, geceleri bu acıyla daha iyi başa çıkabilmenize yardımcı olur.

Gece Sütyen Giyerek Uyumak Zararlı Mıdır?

Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Sütyen sadece yerçekimine meydan okumak yani yerçekiminin göğüsler üzerindeki etkisini azaltmak için giyilir. Yer çekimi yüzünden göğüsler daha hızlı çökerler ve bunu durdurmanın tek yolu, onları yukarıda tutan bir sütyen giymektir. Uyurken göğüsleriniz herhangi bir şekilde yerçekimi etkisi altında değildir. Yani basitçe, gece uyurken sütyen giymek zorunda değilsiniz.

Sütyen yalnızca göğüslere destek için yardımcı olur ve göğüslerin sağlam görünmesine yardımcı olur. Gece yatarken bu desteğe ihtiyacınız yoktur çünkü yerçekiminin uyku pozisyonundayken göğüsler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Ve gündüz veya gece sütyen giyip giymemenin meme kanseri ile ilgisi çok azdır (en azından bilimsel olarak konuşmak gerekirse).

Sütyen giymenin meme kanseri üzerinde bir etkisi yoktur ancak meme kanseri şüpheniz olduğunda daima bir hastaneye gidin. Ve sütyen giyerken doğru boyutlarda olanı giydiğinizden emin olun.

Bu yazımızda “gece sütyenle uyumak zararlı mıdır” sorusuna ayrıntılı bir cevap verdik. Hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro