Evde Kolayca Yırtık Kot Pantolon Yapımı | Kadınlar ve Moda

Evde Kolayca Yırtık Kot Pantolon Yapımı

Evde Kolayca Yırtık Kot Pantolon Yapımı

Yırtık kot pantolon son yirmi yıldır modaya girip çıkmaya başladı, ancak şimdi nihayet modadaki sürekli yerini bulmuş gibi görünüyor. Kim Kardashian ve Kendall Jenner'dan, Fearne Cotton ve Sam Faiers'a kadar tüm favori şarkılarımızda yırtık pantolonların etkisini gördük. Sürpiz olmayan bir şekilde moda dünyası, mümkün olan her şekil ve biçimde yırtık kot pantolonlarla çalkalanıyor.

Ancak kendiniz için mükemmel bir yırtık kot pantolon bulamazsanız ne olur? Tabii ki kendiniz yapabilirsiniz – elbette! Bu çok büyük bir uğraş gibi görünüyorsa endişelenmeyin. Kendi rüyalarınızdaki rüya gibi kot pantolonlarınızı evde yapmak çok daha kolay ve daha az zaman harcıyor. İşte bilmeniz gereken her şey.

Yırtık Kot Pantolon Nasıl Yapılır?

1. Adım: Kotlarınızı Ortaya Çıkarın

Öncelikle, hangi kotları kullanmak istediğinizi belirleyin. Erkek arkadaş stili olan bol paçalı mı yoksa yeteneklerinizi ortaya çıkaracak olan koyu renkli bir pantolon mu?

Kendi kot pantolanlarınızdan herhangi birini feda etmek istemiyorsanız, bir mağazaya gidip kot pantolon satın alın. Yada bir tanıdığınızdan eski kot pantolonlarını rica edin zira eski kotların yumuşak dokusu vardır, bu nedenle üzerinde çalışmak daha kolaydır.

2. Adım: Malzemeleri Hazırlayın 

Mükemmel yırtık kotlarınızın ortaya çıkması, sadece işiniz için doğru aletlere sahip olduğunuz sürece kolaydır. Burada, bir sonraki Victoria Beckham olmak için ihtiyacınız olan her şey var.

Gerekenler

  • Zımpara Kağıdı
  • Sünger taşı
  • Mukavva
  • Keskin makas
  • Künt makas

3. Adım: Kumaşın Rengini Açın (Biraz)

Böylece mükemmel bir yıpranmış görünüm elde edin, kotunuzun rengini bir miktar açmak için kumaş rengi açıcı yada benzer yöntemler kullanın. Dizlerine ve uylukların önündeki bölgeye odaklanın.

4. Adım: Yırtmak İstediğiniz Yeri İşaretleyin

Şimdi yırtıkların nerede olmasını istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, kot pantolonu giymeniz gerekecek, böylece tam olarak sökeceğiniz yeri daha iyi tespit edebilirsiniz. Çeşitli yerlerde yırtıklar istiyorsanız, diz kapağınızın hemen üstünü ve dizinizin birkaç inç üstünü ve altını işaretleyin.

5. Adım: Kumaşı yıpratmaya başlayın

Kotunuzu çıkarın ve yere yatırın. Kot pantolonunuzun arkasındaki kumaşın zarar görmemesi için bacakların arasına mukavva kağıdı koyun. 'Yıpranmış' bir görünüm vermek için sünger taşı veya zımpara kağıdı kullanın.

6. Adım: Delikleri koparmaya başlayın

Şimdi biraz eğlence zamanı! Keskin makası kullanarak bacağın her iki tarafındaki kumaşta delikler açarak başlayın.

Bir delikten diğerine sökmek için için künt makasla kullanın.

7. Adım: Kot Pantolona Kirli Bir Görünüm Verin 

Görünümü bitirmek için, deliklerin dokusu etrafındaki bazı ipleri koparmaya başlayın. Bu çok önemli son dokunuşları yapmak için birkaç saniye zımpara kağıdı veya sünger taşı kullanın.

Artık yeni, popüler yırtık kot pantolonlarınızla gösteriş yapmak için hazırsınız!

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT