• TARİH: 20.09.2020
Evde Bacaklara Nasıl Ağda Yapılır?

Evde Bacaklara Nasıl Ağda Yapılır?

Daha önce tıraş bıçağıyla kötü tecrübeleriniz mi oldu? Kalın tüyleriniz mi var? Jiletten korkuyor musunuz? Ağda yapmak, vücudunuzdaki, özellikle bacaklarınızdaki kılları temizlemenin en iyi yöntemlerinden biridir. Bir jiletten daha fazla kıl temizleyecek ve daha uzun vadeli işe yarayacaktır. Ayrıca hafif acılara dayanabilecekseniz, epilasyon da iyi bir seçenektir. Biz de bu yazımızda “evde bacaklara nasıl ağda […]

Daha önce tıraş bıçağıyla kötü tecrübeleriniz mi oldu? Kalın tüyleriniz mi var? Jiletten korkuyor musunuz? Ağda yapmak, vücudunuzdaki, özellikle bacaklarınızdaki kılları temizlemenin en iyi yöntemlerinden biridir. Bir jiletten daha fazla kıl temizleyecek ve daha uzun vadeli işe yarayacaktır. Ayrıca hafif acılara dayanabilecekseniz, epilasyon da iyi bir seçenektir. Biz de bu yazımızda “evde bacaklara nasıl ağda yapılır” diye soranlar için evde bacaklara ağda yapma yöntemlerini paylaşıyoruz.

Bacaklarınızı Ağda İçin Hazırlayın

1. Bir Ağda Seti Satın Alın

Ağda setlerini internet üzerinde 25 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz. Setleri karşılaştırın ve hangisini satın almak istediğinize karar verin. Genellikle hepsi oldukça benzerdir ancak bazıları daha fazla ağda bandı sunuyor ve bir kısmı erkekler veya kadınlara özel olarak üretiliyor.

2. Cildinizi Hazırlayın

En iyi sonucu elde etmek için, ağda yapmadan önce ölü hücreleri temizlemek önemlidir. Ayrıca bacak kıllarınızın çok uzun veya kısa olmadığından emin olun. Kıllarınızın en az 13 mm uzunluğunda olması ama 19 mm uzunluğunu geçmemesi gerekiyor. Kıllarınız 19 mm’den daha uzunsa, önce makasla düzeltin, sonra ağda yapın.

3. Bacaklarınıza Ağda Yapmak İçin Zaman Ayırın

Bu yaklaşık bir saat, belki iki saat sürer. İşe gitmeden ya da sınıfa girmeden önce, on dakika içinde bacaklarınızı ağdalamaya çalışmayın.

4. Zihinsel Olarak Hazırlıklı Olun

Ağda işlemi biraz acı verici olabilir, bu nedenle bacaklarınıza ağda yapmaya karar verirken bunu göz önünde bulundurmaya çalışın. Izdırap çekmeyeceksiniz ancak biraz rahatsızlık hissetmeye hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bu konuda tamamsanız, herşey güzel olacak demektir.

Bacaklara Nasıl Ağda Yapılır?

1. Kılların Uzadığı Yöne Doğru Eşit Olarak Ağdayı Uygulayın

Ağdayı uygulamak için, ağda setinin içerisindeki ahşap çubuğu kullanın. Ayrıca ağda setinin içindeki belirli talimatları da okumalısınız. Kıllarınızı kaplamak için yeterli miktarda ağda uygulayın, ancak çok da fazla değil.

2. Ağda Bandının Üzerine Bastırın

Sıkıca bastırdığınızdan emin olun. Ağda bandını kılların uzadığı yöne doğru yerleştirmelisiniz. Kıllarınızın herhangi birine dokunmamak üzere ağda bandının ucunda biraz yer bırakın.

3. Ağda Bandını Kıl Büyümesinin Tersi Yönde Çekin

Bunu hızlı bir şekilde yapın ve ağdanın ucundaki bacağınıza yapıştırmadığınız kısmını tutarak çekin. Bandı çıkarırken bacağınızı diğer elinizle sıkı bir şekilde tuttuğunuzdan emin olun. Rahatlamaya çalışın, bandı çıkardıktan sonra acı hissediyorsanız, avuç içinizi bacağınıza bastırın ve biraz basınç uygulayın. Bu, sizi büyük bir hızla rahatlatacaktır.

4. Süreci Bacağınızın Geri Kalan Kısmında Tekrarlayın

Bunu ağda yapmak istediğiniz heryere yapmalısınız. Her ne kadar çok yaparsanız, eliniz alışacak ve tüm süreç daha hızlı ve daha kolay hale gelecektir.

5. Aloe Vera veya Nemlendirici Uygulayın

Acı hissediyorsanız Aloe Vera muhtemelen en iyi seçiminiz olacaktır, eğer evde yoksa yerine nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu, ağdanın hemen sonrasında bacaklarınızı yatıştırmanıza ve ertesi gün bacaklarınızı daha yumuşak hissetmenize yardımcı olacaktır. Ağda yaptığınız heryere uygulayın.

Bu yazımızda “evde bacaklara nasıl ağda yapılır” diye soranlar için bacaklara ağda yapma yöntemlerini paylaştık. Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak evinizde kolayca bacaklarınıza ağda yapabilirsiniz. Hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro