• TARİH: 20.09.2020
Çörek Otu Yağının Saçlara 6 Faydası

Çörek Otu Yağının Saçlara 6 Faydası

Saç dökülmesi, neden olan sayısız faktörden dolayı kaçınılması neredeyse imkansız olan bir sorundur. Ne yazık ki saç dökülmesinin ilk belirtilerini gördüğünüz anda, saçınızın tabiri caizse yoğun bakıma alınması çok önemlidir. Her gün 50-100 saç telinin dökülmesi tamamen normal olmakla birlikte, daha fazla kayıp ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Sorunu erkenden tedavi etmeye çalışmak sadece sorunun önüne geçilmesine yardımcı olmakla kalmaz, […]

Saç dökülmesi, neden olan sayısız faktörden dolayı kaçınılması neredeyse imkansız olan bir sorundur. Ne yazık ki saç dökülmesinin ilk belirtilerini gördüğünüz anda, saçınızın tabiri caizse yoğun bakıma alınması çok önemlidir. Her gün 50-100 saç telinin dökülmesi tamamen normal olmakla birlikte, daha fazla kayıp ciddi bir endişe kaynağı olabilir. Sorunu erkenden tedavi etmeye çalışmak sadece sorunun önüne geçilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kayıp saçlarınızın yeniden çıkmasına yardımcı olur.

Çörek otu yağı saç bakımında sıkça kullanılan bir üründür. Saç sağlığı ve yapısı için vazgeçilmez yağlardan bir tanesi olan çörek otu yağını elde etmek çok da zor değil. Bu yazımızda çörek otu yağının saçlara faydalarını ve saç dökülmesine karşı mücadelede nasıl yardımcı olabileceğini anlatacağız.

Çörek Otu Yağının Saçlar İçin Faydaları

1. Saç Derisi Sağlığını Korur

kuru saçlar için zeytinyağı

Saçlarınızın sağlığı söz konusu olduğunda saçlı derinizin sağlığı hayati bir rol oynar. Bunun nedeni saçların saç derisindeki saç foliküllerinde üretilmesidir. Yağlılık, kepek ve deri tahrişi gibi sorunlar, foliküllerin zayıflamasına veya tıkanmasına yol açarak verimliliğini düşürebilir. Çörek otu yağı, kafa derisi sağlığının korunması için verimli çalışan anti-inflamatuar, anti-fungal, antibakteriyel, antiviral ve analjezik (ağrı kesici) özelliklere sahiptir. Kepek gibi sorunları ele alır ve sedef hastalığı ve egzema gibi cilt rahatsızlıklarını hafifletir. Aynı zamanda kafa derinizin nemlenmesine yardımcı olur ve yağ üretimini dengeler.

2. Saç Uzamasını Yeniden Canlandırır

Çörek otu yağı, her ikisi de güçlü antihistaminikler olan Nigellone ve Timokinon içerir. Çörek otu yağı kullanmak, herhangi bir ilaç almak zorunda kalmadan saç dökülmesini engellemek için antihistaminlerden yararlanmanın güvenli bir yoludur.

3. Saç Dökülmesini Durdurur

saç dökülmesi

Çörek otu yağının saçlarla ilgili en yaygın bilinen faydası budur. Çörek otu yağı kesinlikle saç dökülmesini tedavi etmek için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden birisidir. 100’den fazla farklı besleyici içerdiğinden, follikülleriniz ve saçlarınız için zengin bir besin kaynağıdır. Fazladan kullanacağınız çörek otu yağı, saç dökülmesini önleyerek foliküllerin eski sağlık durumuna kavuşmasına yardımcı olur.

4. Saçların Beyazlamasını Önler

Saçların ağarmasını önleme ve bu durumu tersine çevirme konusundaki özelliği, çörek otu yağının bilinen bir diğer yararıdır. Folliküllerinizdeki pigment hücrelerinin tükenmesini önler. Cildin zamanla pigmentlerini kaybettiği bir cilt rahatsızlığı olan Vitiligo’dan muzdarip insanlar için çörek otu yağı etkili bir tedavidir.

5. Saçlardaki Yağ Oranını Düzenler

Sebum ya da kafa derinizde üretilen doğal yağ, saçınızın nemli ve besleyici olmasına yardımcı olur. Herkesin saç derisi aynı miktarda sebumu üretmez, saçlar kuru ve yağlı bir hale gelebilir. Çörek otu yağı kafa derinizdeki yağ üretimini normalleştirir. Bu da saçlarınızın yağlı olmamasına rağmen nemliliğinin iyi olmasını sağlar. Yağ, amino asitler bakımından zengin olduğundan saçınızındaki nemi muhafaza etmeye yardımcı olur, kıvırımları hafifletir ve daha kolay taranabilir bir hale getirir.

6. Saçınızda Hasarı Önler

saç bakımı

Serbest radikaller tek kaldıklarında saçlı derinize ve saçınıza zarar verebilir. Çörek otu yağı serbest radikallerin saçlarınız üzerindeki etkilerini nötralize etmeye yardımcı olan antioksidanlara sahiptir. Bu, saçınızı ve kafa derinizi sağlıklı ve hasarsız olarak muhafaza etmenize yardımcı olur.

Bu yazımızda çörek otu yağının saçlara faydalarını paylaştık. Çörek otu yağı saçlar başta olmak üzere neredeyse bütün vücut için faydalı bir yağdır. Ancak önlem olarak kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Hoşçakalın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro