• TARİH: 24.09.2020
Classipress Amp Kurulumu Online Destek

Classipress Amp Kurulumu Online Destek

WordPress Amp Kurulumu Bir internet sitesi sahibiyseniz ya da sahip olmak istiyorsanız aynı zamanda arama motorlarının da sizden beklentilerinin farkında olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bunu başarabilmeniz yani kurduğunuz sitenin arama motorlarında bir yere gelebilmesi mümkün olmayacaktır. Bu makalemizde biz de buradan yola çıkarak arama motoru optimizasyonu ve WordPress tabanlı geliştirilen AMP eklentilerinden bahsetmek istiyoruz. Çünkü […]

WordPress Amp Kurulumu

Bir internet sitesi sahibiyseniz ya da sahip olmak istiyorsanız aynı zamanda arama motorlarının da sizden beklentilerinin farkında olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bunu başarabilmeniz yani kurduğunuz sitenin arama motorlarında bir yere gelebilmesi mümkün olmayacaktır. Bu makalemizde biz de buradan yola çıkarak arama motoru optimizasyonu ve WordPress tabanlı geliştirilen AMP eklentilerinden bahsetmek istiyoruz. Çünkü Sitenizin hem kurulum hem de kullanımı noktasında size büyük bir fayda sağlayacaktır. Classipress AMP kurulumu oldukça basittir ve saniyeler içerisinde kurulabilir. Bu sayede kullanıcı dostu olan bir siteyi tamamlamış olursunuz ancak burada elbette ki işin püf noktasında kurulum sonrasında ayar bölümü vardır. İyi bir destek sağlayabilmesi için ayarlarını başarılı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer ki AMP eklentisine yabancıysanız ve ilk kez kurmayı düşünüyorsanız bunun içinde bir destek alabilirsiniz. Bugün web sitenizde yapılması gereken her türlü desteği AMP sizin için başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Classipress AMP Kurulumu yapmanın sitenize nasıl bir fayda sağlayacağından bahsetmeden önce isterseniz herhangi bir kodlama yapma zorunluluğu olmayan mobil sayfalarınızın daha da hızlandırılmasına yarayan üstelik ücretsiz olan bu eklentinin ne anlama geldiğini bahsedelim

Classipress AMP Nedir?

AMP için söylenebilecek en önemli şey Google arama motorunun yeni projesi. Dolayısıyla mobil sayfalarınızın hızlandırılmasına yarar. Yani AMP’nin açılımına baktığımız zaman Accelerated Mobile Pages hızlandırılmış sayfa demektir. Bunu daha da açık bir ifadeyle anlatacak olursak. Bir sitenin açılış hızının saniye olduğunu düşünelim AMP Kurulu olan bir site saniye içerisinde açılacaktır. Dolayısıyla bu da önemli avantaj sağlayacak bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. İşin teknik boyutunun yanı sıra kullanıcılara baktığımız zaman burada dikkatleri çeken bir konunun da AMP’nin henüz çoğu kişi tarafından bilinmediği ve kullanılmadığıdır. Kısa bir zaman sonrasında her sitenin kullanacağını düşündüğümüz bu eklenti sayesinde aşağıdaki faydaları da sağlamış olacaksınız.

Classipress AMP Kurulumu Faydaları Nedir?

Classipress AMP oldukça basit bir kuruluma sahip olduğundan dolayı basitçe kuruluyor ve bu sayede mobil cihazlar üzerinden sitenizin hızı da aynı ölçüde hızlandırılıyor. İnternet sitenize uyum sağlaması da bu eklentinin başarısını ortaya koyabiliyor. Sitenize yüklediğinizden itibaren kesinlikle hiçbir şekilde sitenizin marka imajına zarar vermeyecek ve bozulmasına neden olmayacaktır. Bunun tam tersine sitenizin daha da kaliteli bir hale getirilmesine yardımcı olur.

  • Siteniz AMP kurulumu gerçekleştirdiğiniz zaman marka imajınızı daha da çok artırabileceğiniz gibi sitenizin profesyonel olmasını da sağlamış olursunuz.
  • Googlenin bir projesi olduğundan dolayı hızlı bir şekilde yükselişe geçersiniz. Yani yüklü olmayan bir siteden daha avantajlı olursunuz.
  • Kullanıcılarınızla etkileşimi artırırsınız bu da yüksek bir izlenme oranı yakalamanızı sağlar.

Classipress AMP kurulumu gerçekleştirdiğiniz zaman sitenize yüksek bir özellik kazandırmış olursunuz. Bugün dünya genelinde binlerce eklentiyi görmek mümkündür. Ancak AMP göstermiş olduğu başarı ve Google’nin de desteğiyle birlikte başarılı eklentiler arasında gösteriliyor.

WP AMP Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi AMP Kurulumu gerçekleştirmek oldukça basit. Web sitenizin yönetim paneline giriyorsunuz ve sonrasında eklentiler alanına geçiyorsunuz. İlk girdiğiniz zaman karşınıza öneri şeklinde eklentiler çıkacaktır ancak karşınıza AMP eklentisi çıkmazsa bu durumda kendiniz yazmalısınız ve aratmalısınız. Arama sonuçlarında bulduktan sonra kur diyerek başlatıyorsunuz ve kurulum işlemi gerçekleştirilmiş oluyor. Ancak burada önemli bir ayrıntı vardır ki o da Classipress AMP kurulumu WordPress siteye göre biraz daha zor ve karmaşık olacaktır. Dolayısıyla teknik bir bilginiz yoksa kuramayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro