Buz Küplerinin Yüze Faydaları

Buz Küplerinin Yüze Faydaları

Buz, sivilceleri, güneş yanığı ve deri iltihaplanmasını tedavi edebilir. Herhangi bir ağrıyı uyuştururken kızarma ve şişmeyi azaltır. Yüz masajında, buz küpleri dolaşımı artırarak cildinizi parlatır. Süt ve püre meyveler ve sebzelerle birlikte uygulandığında cildinizdeki ölü hücreleri dökmenize yardımcı olur. Şişmiş gözleri rahatlatmak için, yeşil çay buz küpü kullanabilirsiniz. Buz küpleri ayrıca cildi sıkılaştırarak kırışıklıkları önler ve […]

Buz, sivilceleri, güneş yanığı ve deri iltihaplanmasını tedavi edebilir. Herhangi bir ağrıyı uyuştururken kızarma ve şişmeyi azaltır. Yüz masajında, buz küpleri dolaşımı artırarak cildinizi parlatır. Süt ve püre meyveler ve sebzelerle birlikte uygulandığında cildinizdeki ölü hücreleri dökmenize yardımcı olur. Şişmiş gözleri rahatlatmak için, yeşil çay buz küpü kullanabilirsiniz. Buz küpleri ayrıca cildi sıkılaştırarak kırışıklıkları önler ve makyaj için daha pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

Güzellik hilelerine gelince, buz küpleri en çok küçük görülen üründür. Fakat yapımı kolaydır ve çok yönlüdür. En iyisi de, pratikte ücretsizdir! Muhtemelen derin dondurucunuzda bir miktar buz küpü bulunuyor.

Buz küplerinin yüz üzerindeki etkileri şaşırtıcıdır. Buz küplerinin cildiniz üzerinde etki yaratabileceği birçok yol vardır:

Buz Küplerinin Yüze Faydaları

1. Sivilceleri ve İltihabı Azaltır

sivilce

Buz küplerinin en popüler kullanımlarından biri akne tedavisi içindir. Sonuçta sivilce küçük bir yaradır. Buz, kızarıklık ve kabarıklıkları yatıştırır, özellikle de kistik sivilceniz varsa. Bununla birlikte, sivilcelerin hassas ve bakterilerle dolu olduğunu unutmayın. Akne için yüz üzerine bir buz küpü uygularken dikkatli olun.

Buz küpleri sadece sivilce için değildir. Belki rosacea hastalığına yakalanmışsınızdır ya da belki de kötü bir alerjik reaksiyonunuz vardır. Durum ne olursa olsun, buz küpleri sizin için iltihabı dindirecektir.

Nasıl Uygulanır: Yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla kurutun. Buz küpünü temiz bir kağıt havlu içine sarın veya naylon bir poşete yerleştirin. 1 dakika boyunca tam olarak sivilce üzerine koyun. 5 dakika ara verin ve gerekirse baştan başlayın. Alerjinizin olmadığı herhangi bir esans yağı varsa, kullanmadan önce küpü örten bezin üzerine bir damla damlatın.

Alternatif olarak, etkilenen bölgelere aloe vera, portakal veya limon buz küpleri kullanarak nazik bir masaj yapabilirsiniz. Cildinize en uygun olanı seçin.

2. Solgunluğu Önler Ve Kan Dolaşımını Arttırır

sivilce

Yüzünüze bir buz küpü uygulayarak donuk cildi düzeltin. Soğukluk, dolaşımınızı artıracak, kanınıza ve cildinize renk katmanıza yardımcı olacaktır. Makyajınızı uygulamadan önce bile cildiniz doğal olarak aydınlatılacaktır. Ayrıca sabah yüze bir buz küpü uygulamak, uyuma isteğinizi yok etmeye yardımcı olacaktır.

Nasıl Uygulanır: Yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla kurutun. Buz küpünü temiz bir kağıt havlu içine sarın veya naylon bir poşete yerleştirin. Masaj benzeri hareketlerde yüzünüzü ve boyunu buz küpüyle hafifçe ovun. Aşırı basınç uygulamayın ve uygulama bittiğinde nemin doğal olarak kurumasına izin verin.

3. Şişmiş Gözleri Dindirir

şişmiş gözler

Soğuk buz küpleri, şişmiş gözler için inanılmaz bir çözümdür. Gözlerinize süreceğiniz buz dolu bir torba, gözlerinizdeki şişkinliğin inmesine yardımcı olacaktır. Ancak, göz çevresindeki cilt hassas olduğundan, küpler uzun süre kullanılmamalıdır.

Nasıl Uygulanır: Su, yeşil çay veya süt kullanarak buz küpleri yapın. Yüzünüzü yıkayın ve kurutun. Buz küplerini bir kağıt havlu veya naylon poşete sarın. Kısa süre küpleri gözlerinize hafifçe bastırın. Uygulama bittiğinde havluyla iyice kurutun.

4. Cildinizdeki Ölü Hücreleri Döker

yüze buz sürmek

Ucuz bir yüz bakımı için sütlü buz küpleri yapın. Sütteki laktik asit ölü hücreleri temizleyecek ve tazeleyecektir. Cildinizi tam anlamıyla güzelleştirecektir.

Nasıl Uygulanır: Buz küplerini istenilen malzemeleri kullanarak hazırlayın. Yüzünüzü yıkayın ve kurutun. Buz küplerini bir kağıt havlu veya naylon poşete sarın. Küpler eriyene kadar buz küpleri ile cildinize hafifçe masaj yapın. Bitirdiğinizde yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

5. Yağlı Ciltlere Yardımcı Olur

yağlı ciltler buz

Yağlı ciltler, en rahatsız edici cilt sorunlarından birisidir. Düzenli olarak yüzünüzdeki yağın silinmesi gerekmektedir. Ancak merak etmeyin, ihtiyacınız olan tek şey belki de buz küpleridir. Buzun, cildinizdeki yağ salınımını azalttığı ve taze bıraktığı bilinmektedir.

Nasıl Uygulanır: Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra, kağıt havlu veya naylon poşete sarılmış buz küpleri ile cildinizi ovun. Uygulama bittiğinde nemlendirici uygulayın. Soğuk etkisi vermek için, buz küplerini nane ile de hazırlayabilirsiniz.

Artık buz küplerinin yüzünüzde nasıl kullanılacağını bildiğinize göre, deneme zamanı. Daha iyi bir etki için farklı bileşenleri ve hatta esans yağlarını deneyin. Cildiniz bunu çok sevecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat