Bebeğinizi Sivrisineklerden Korumanız İçin 5 Yol | Kadınlar ve Moda

Bebeğinizi Sivrisineklerden Korumanız İçin 5 Yol

Bebeğinizi Sivrisineklerden Korumanız İçin 5 Yol

Yaz aylarında bebeğinizi korumanız gereken en büyük tehlikelerden birisi de sivrisineklerdir. Sivrisinekler, keneler ve pireler nedeniyle bebeklerde ve çocuklarda vektörel hastalıklar hızla yayılmaktadır. Vektörel hastalıklara karşı savunma sağlamak için herhangi bir antiviral ilaç veya aşı olmadığından önlem almak birinci derecede önemlidir.

Bebeğinizin vektörel hastalıklardan kurtulmasını sağlamak için çocuğunuzu sivrisinek ısırmalarına karşı korumanız esastır. Ayrıca hamile kadınlar, bebekler ve çocuklar vektörel hastalıklara karşı çok duyarlıdır ve dolayısıyla daha temkinli davranmaları gerekir.

Bebeğinizi Sivrisineklerden Korumanız İçin 5 Yol

1. Bebeğinizi Doğru Giydirin

Bebeğinize ellerini ve bacaklarını örten giysiler giydirin ve cildini mümkün olduğunca sivrisineklerden uzak tutun. Bebeğinizin vücudunu baştan aşağıya kaplayan tek parça yenidoğan giysilerini tercih edin. Sivrisineklerin yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, bebeğinizi giydirmek için sivrisinek ve akarları çekmeyen açık renkli kıyafetleri tercih edin.

2. Kapalı Ortamda Yeterli Korumayı Sağlayın

4 ile 12 ay arasındaki bebeklerin beşiklerini cibinlik ile örtmek sivrisineklerden korunmak için en iyi yoldur.  Daha iyi bir hijyen sağlamak için mobilya ve bebek karyolalarını birkaç damla citronella yağı ile karıştırılmış su ile temizleyin. Bu aynı zamanda sivrisineklerin ve sineklerin sizden ve bebeğinizden uzakta kalmasına yardımcı olacaktır.

3. Açık Havada Dikkatli Olun

Bebeğinizle sivrisineklerin yoğun olduğu yerlere veya pis bölgelere gitmeyin. Bebeğinizle birlikte mümkün olduğunca kapalı bir araçta seyehat edin ve doğru kıyafetlerle dışarı çıkın. Bebeğinizi bebek arabasıyla dışarı çıkartıyorsanız, bebek arabasını örtmek için de bir cibinlik kullanın. Böylece dışarıdayken de bebeğinizi sivrisineklere karşı koruyacaksınız.

4. Sivrisinek Kovucu Kullanın

Sivrisinek kovucuda kullanılan kimyasallar bebeğinize gerçekten zarar verebilir. Bu nedenle ilk 6 ay sivrisinek sokmasına karşı doğal yollarla önlem almak daha iyi. Bebeğiniz 6 aylık olduğunda sivrisinek kovucu kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışın.

5. Odaya Fesleğen Yerleştirin

Fesleğen, yaydığı güzel kokuyla evde bulundurabileceğiniz bir bitki olmasının yanı sıra kokusu sivrisinekleri uzaklaştırır ve bebeğinizi sivrisinek ısırmalarına karşı korur. Bebeğinizin odasına yerleştireceğiniz bir fesleğen saksısıyla bebeğinizin bulunduğu odada sivrisinek olmadığından emin olabilirsiniz.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT