• TARİH: 30.09.2020
Çocuğunuza Kolayca İlaç İçirme Yöntemleri

Çocuğunuza Kolayca İlaç İçirme Yöntemleri

Çocuğunuz, çoğu zaman hastalanabilir ve doktora götürmeniz gerekebilir. Fakat doktorun yazdığı ilaçları çocuğunuza içirmeye çalışmak sizin için bir kabusa dönüşebilir. Çoğu zaman çocuklar ilaçların tatlarından hoşlanmaz ve onları yutmak istemezler. Çocuğunuza şurup içirmekten tutun da verdiğiniz hapı yutmasını sağlamaya kadar birçok sebep yüzünden canınız sıkılabilir. Bir ebeveynin ilk görevi, her zaman ilacın gerçekten gerekli olup olmadığını […]

Çocuğunuz, çoğu zaman hastalanabilir ve doktora götürmeniz gerekebilir. Fakat doktorun yazdığı ilaçları çocuğunuza içirmeye çalışmak sizin için bir kabusa dönüşebilir. Çoğu zaman çocuklar ilaçların tatlarından hoşlanmaz ve onları yutmak istemezler. Çocuğunuza şurup içirmekten tutun da verdiğiniz hapı yutmasını sağlamaya kadar birçok sebep yüzünden canınız sıkılabilir.

Bir ebeveynin ilk görevi, her zaman ilacın gerçekten gerekli olup olmadığını değerlendirmek olmalıdır. Gereksiz yere antibiyotik veya diğer ilaçları kullanmak çocuğunuz için yarardan çok zarar getirecektir. Eğer çocuğunuzu doktora götürdüyseniz ve doktor da çocuğun ilaç kullanmasını uygun bulduysa, işte sizin için hazırladığımız çocuklara kolayca ilaç içirme yöntemleri:

Bebekler İçin:

1. Şırınga Kullanın

Miktarı daha iyi kontrol etme olanağı veren bir şırınga kullanmak, muhtemelen bebeğe ilaç vermenin en iyi yoludur. Bütün dozu tek seferde vermenize gerek yok, bir seferde yarısını da verebilirsiniz.

2. Bebeğin Yukarı Bakmasını Sağlayın

Çocuğunuzu yüksek bir sandalyede dik bir konumda oturtun ve bir oyuncağı kafasının üzerinde sarkıtarak yukarı bakmasını sağlayın. Yukarı bakarken ağzını açtığı anda ilacı içirin. Muhtemelen ilaç içtiğini fark bile etmeyecektir.

3. Bebeğinize Gülümseyin

İlacı bebeğinize gülümseyerek ve iyimser bir ses tonuyla verin. Bebeğinize iyi davranıp gülümserseniz verdiğiniz ilacı hemen içmek isteyecektir.

2-3 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin:

1. İlacı Vermeden Önce Çocuğunuzu Güldürün

Çocuğunuzu mümkün olduğu kadar güldürmelisiniz. Çocuğunuz tam gülerken ilacı içirin ve ilacı içirdikten sonra geri çıkarmaması için hemen güldürmeye devam edin.

2. İlacı Yemeğin veya İçeceğin İçine Saklayın

Krem çikolata kötü tadı gizlemekte oldukça iyi bir seçimdir. İlacı, sadece bir çay kaşığı krem çikolata ile karıştırın ve çocuğunuza yedirin. Krem çikolata yerine fındık ezmesi de kullanabilirsiniz. Not: Bunu 6 aydan küçük bebekler için kullanmayın. (1 yaşın altındaki çocuklarda botulizm zehirlenmesine neden olabilir) ve çocuğunuzda fındık alerjisi varsa fındık ezmesi yedirmeyin.

3. İlacı Farklı Formlarda Vermeye Çalışın

İlaçlar, sıvılara ek olarak, çiğneme tableti veya hap gibi çeşitli şekillerde de üretilmektedir. Belki de bunlardan birini kullanırsanız daha başarılı olursunuz. Özellikle hızlı çözünen tabletler, çocuklara ilaç verme konusunda en iyi yoldur çünkü tükürükle birlikte hemen çözünürler.

4. Bir Ödül Teklif Edin

Çocuğunuz ilaç içmek istemediğinde ona biraz şeker, meyve suyu, gazoz veya televizyon izlemesine izin vermek gibi birçok çeşit ödül vaadedebilirsiniz. Ancak bir antibiyotik yaklaşık 20 dozdan oluşur ve her doz için ödül vermek biraz kötü olabilir. 

5. İlacın Tadının Kötü Olduğunu Fakat Onu Daha İyi Hissettireceğini Söyleyin

Bazen en iyi politika gerçeği söylemektir. İlacın tadının iyi olmadığını fakat tüm hastalıkları tedavi edebileceğini çocuğunuza itiraf etmekten kaçınmayın. Bu şekilde çocuğunuz ilacın kötü bir şey olmadığını anlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro