• TARİH: 24.09.2020
40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kilo Verme İpuçları

40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kilo Verme İpuçları

Kilo vermek çoğu kadının uğrunda büyük çabalar harcadığı bir olgudur. Ancak 40 yaş ve üstü kadınlar için kilo vermek gerçekten zorlaşmaktadır. Özellikle hareketsizlik ve bol yemek yemek 40 yaş ve üzeri kadınlarda yaygın bir hal almakta ve kiloluk oranını arttırmaktadır. Fakat yapacağınız birkaç değişiklik ile 40 yaşında olsanız bile ideal kilonuzda kalabilirsiniz. Bu sebeple aşağıda […]

Kilo vermek çoğu kadının uğrunda büyük çabalar harcadığı bir olgudur. Ancak 40 yaş ve üstü kadınlar için kilo vermek gerçekten zorlaşmaktadır. Özellikle hareketsizlik ve bol yemek yemek 40 yaş ve üzeri kadınlarda yaygın bir hal almakta ve kiloluk oranını arttırmaktadır. Fakat yapacağınız birkaç değişiklik ile 40 yaşında olsanız bile ideal kilonuzda kalabilirsiniz. Bu sebeple aşağıda sizler için hazırladığımız 40 yaş üzeri için kilo verme rehberimizi takip edebilirsiniz.

 40 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kilo Verme İpuçları

1. Daha Aktif Olun

Kadınlarda kaslar 30 yaşından sonra erimeye başlar. 40 yaşında gelince de kas kaybı belirginleşmeye başlar ve kilo alırsınız. Ancak aktif spor yaparak ve hareketli bir yaşam sürerek kas kaybını azaltabilir ve ilerleyen yaşlarda da daha fazla kilo almanızı engelleyebilirsiniz.

2. Yeterli Uyuyun

Birçok kadın sıcak basması, gece terlemesi, stres ve düşük östrojen seviyeleri nedeniyle menopoz sırasında uyku sorun yaşar. Uykunuzdan uyansanız bile tekrar yatın çünkü uyku yetersizliği stres hormonunu aktive eder ve stres de daha fazla kilo almanıza yol açar.

3. Daha Az Şeker Tüketin

Özellikle 40 yaş ve üzeri kadınlar için şeker tüketimi çok fazla kilo alımına yol açabilir. Kilo alımından kaçınmak için paketli gıdalar başta olmak üzere bol şeker içeren ürünlerden kaçınmanız 40 yaşınızda olsanız bile kilo verme yolunda size çok yardımcı olacaktır.

4. Egzersiz Yapın

egzersiz spor koşu

40 yaşında olmanızı bahane ederek egzersiz yapmaktan kaçınmayın. Egzersiz yapmak kilo vermenin altın anahtarıdır. Kilo vermek ve daha uzun yaşamak için her gün en az yarım saat egzersiz yapmayı es geçmeyin.

5. Yüksek Proteinli Gıdalar Yiyin

Yapılan araştırmalara göre bol protein içeren yemek planları sağlıklı kalmanın yanı sıra kilo vermeyi de sağlıyor. 40 yaşında olmanıza rağmen protein gibi sağlıklı besinleri içeren gıdalar yemeniz sonucunda vereceğiniz kilolar sizi bile şaşırtabilir.

6. Stresten Uzak Durun

hamilelikte stres

Stres kilo vermenin baş düşmanıdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi stres hormonu kilo almaya yol açar. Daha fazla uyuyarak ve fazla stresten uzak durarak sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız 40 yaş üstü kadınlar için kilo verme ipuçlarını takip ederek çok rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Sadece 40 yaşında olduğunuz için kilo veremeyeceğinizi düşünmeyin. Unutmayın ki kilo vermenin belli bir yaşı yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2018-02-20 13:59:38
2018-02-09 07:59:17
ankara evden eve nakliyat | Rolex Saat | Eta Saat | Replika Saat | Gülüş Estetiği | Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Kırşehir Evden Eve Nakliyat | Yalova Evden Eve Nakliyat | xiaomi airdots pro