Kesinlikle Bilmeniz Gereken 10 Kore Güzellik Sırrı | Kadınlar ve Moda

Kesinlikle Bilmeniz Gereken 10 Kore Güzellik Sırrı

Kesinlikle Bilmeniz Gereken 10 Kore Güzellik Sırrı

Kore Cilt Bakımı. Hepimiz bunun hakkında bir şeyler duyduk, ancak herkesin aklında tek bir soru var "Peki nedir bu Kore cilt bakımı?" Tamam öyleyse anlatmaya başlayalım. Korelilerin gurur duyduğu bir şey varsa, o da güzel ciltleri olmalı. Kusursuz bir ciltleri vardır ve bu kusursuz cilt için iyi bir nedenleri de vardır! Bunu söylüyorum çünkü kusursuz cildi korumanın kolay bir şey olmadığını biliyorum. Koreli kadınlar, bu şekilde görünmek için çok zaman ayırıyorlar. Hallyu Yıldızlarını (Kore Eğlence Endüstrisindeki Ünlüler) gördüyseniz, onların cildinin ne kadar muhteşem olduğunu fark etmişsinizdir! Sadece Koreli güzelliğindeki birisi size kusursuz ciltler elde etmeniz için yardımcı olabilir. Tamam ben yardımcı olurum! İşte, her kadının bilmeleri gereken 10 Kore güzellik sırrını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kore Güzellik Sırları

Eğer cilt bakımınız, Temizleme, Tonlama ve Nemlendirme gibi olağan üç adımı içeriyorsa, bu adımlar sizi güzellikten uzaklaştıracaktır. Kore cilt bakımı düzenli bir 10 aşamalı rutini takip eder. Muhtemelen, bu 3 adımın güzellik için yeterli olduğunu sanıyordunuz. Ancak havadaki toz ve kirletici maddelerin miktarı gün geçtikçe katlanarak artmaya devam ediyor ve bu nedenle cildimize en iyi verimi vermemiz çok önemli bir hale geliyor.

Daha fazla uzatmadan, Kore cilt bakımında yer alan 10 maddeye geçelim;

1. Temizleyici Yağ

Temizleyici yağ

İlk adım, makyajı kaldırmak, her yağı yoketmek ve bir temizleme yağı kullanarak bakteri ve diğer kirleri yüzünüzden uzaklaştırmaktır. Yağ temizleyici kullanmak hayatınızı değiştirecektir. Sizi makyajdan kurtarır ve yüzünüzde birikmiş olan tozu giderir. Yağ, kelimenin tam anlamıyla makyajı cildinizden tahiye eder ve yüzünüzü iyice temizler.

2. Su Bazlı Makyaj Temizleyici

su bazlı temizleyici

Evet, kore güzellik sırları iki tane temizleyici ürün içeriyor! Birincisi yağ temizleyici, ikincisi su bazlı makyaj temizleyici. Bu, yüzünüzde kir ve yağ kalıntısı kalmadığından emin olmak içindir. Temelde yüzünüzü çok temiz yapar. Yağdan arındırılmış cildinizi, yumuşak, köpüren bir temizleyici ile parmak uçlarınız yardımıyla dairesel hareket uygulayarak temizleyin.

3. Exfoliator

Exfoliator

Exfoliator, türkçe olarak pul dökücü, Kore cilt bakımı için gerekli malzemelerden birisidir. Düzgün görünümlü bir cilt istiyorsanız bunu kullanmanız şarttır. Exfoliator, ölü cilt hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olur. Cildinizin kusursuz görünmesini sağlamakla kalmaz, makyajınızı daha pürüzsüz hale getirmenize de yardımcı olur. Bununla birlikte, her gün yüzünüzü exfoliatorle ovmanız tavsiye edilmez. Yanakların ve burnunuzun üzerindeki siyah noktalar gibi gerçekten ihtiyacınız olan alanlara odaklanmaya çalışın. İdeal olarak, haftada 2-3 kez exfoliator kullanmanız gerekmektedir.

4.  Tonik

Tonik

Tonik, normal cilt temizliği rutinini takip ediyorsanız, sizin için yeni bir şey değildir. Bu adımın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Farklı ihtiyaçları karşılayan farklı tonikler vardır. Hassas ve tahriş olmuş bir cildiniz varsa, cildinizi rahatlatmaya yardımcı olur. Sivilce eğilimli bir cilde sahipseniz, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve yüzünüzü uzun süre parlamaktan (yağ bakımından) kurtarır. Ayrıca, cildinizi besleyerek ve gözeneklerinin boyutunu küçülterek cildinizi yenilemenize yardımcı olacaktır. Toniği, Kore cilt bakımı rutininiz sırasında düzenli olarak kullanın.

5. Esans

esans

İki tane temizleyiciyi kullandığınızda, muhtemelen tüm yağlar yüzünüzden temizlenecektir. Bu da, cildinize bir miktar hidrasyon eklemeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Esansın amacı zaten budur. Cildinize yeterli nemi kazandırırken, aynı zamanda PH durumunu dengeler. Ayrıca bazı esanslar özellikle cildinizin daha parlak görünmesi için kullanılır.

6. Serumlar

serum

Serumlar genellikle bazı sorunları ele alır. Sivilce, pigmentasyon, kırışıklıklar, gözenek sıklaştırma vb. için farklı serumlar vardır. Bunların temel amacı cildinizi olabildiğince iyi duruma getirmektir.

7. Kağıt Yüz Maskesi

kağıt yüz maskesi

Bir kore cilt bakım rutininin tam orta noktası burasıdır. Artık yaygın ve zevksiz maskeleri çıkarma vakti geldi! Cilt türüne ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabileceğiniz çok çeşitli maskeler var. Yorucu bir günün sonunda harika bir sonuç almak için bu maskeler mükemmel bir yoldur. 15-20 dakika bekletin ve rahatlayın!

8. Göz Kremi

göz kremi

Göz çevresindeki bölge çok hassastır ve ekstra bakım gerektiriyor. Çalışmak gibi işlerle uzun saatler boyunca gözlerinizi rahatsız etmeyin. Dün gece muhtemelen geç vakite kadar uyanık kalmanızdan bahsetmiyorum ama yine de erken saatlerde uyanmak zorundasınız. İyi bir gece uykusunun olmaması, sizi koyu halkalar yüzünden yaşlı ve yorgun görünmenize neden olur. Koreliler, uyku öncesinde göz çevresine göz kremi uygulayarak hassas göz alanını nemlendirmek istiyorlar. Bu, koyu halkaların, kırışıklıkların ve şişkinliklerin önüne geçiyor.

9. Nemlendirici

nemlendirici

Hepimiz cildimiz için nemin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden paranızı iyi bir nemlendiriciye yatırabilirsiniz. Pişman olmayacaksınız! "Zaten yağlı cildim olduğu için nemlendiriciye ihtiyacım yok" diyebilirsiniz. Yanlış! Herkesin nemlendiriciye ihtiyacı var! Hafif bir nemlendirici, geride bir yağ tabakası bırakmadan çabucak deriye karışır.

10. SPF'li Güneş Kremi

güneş kremi

Son olarak, son adım güneş kremi kullanmaktır. Koreliler güneşe karşı son derece dikkatliler ve bunun için iyi bir sebepler var! Güneş ışınları sizi daha hızlı yaşlandırır! Bu yüzden SPF'li, (güneşten koruma faktörü) iyi bir güneş kremi kullanın. Evden sadece 5 dakika için bile dışarı çıksanız, güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Uzun vadede size çok yardımcı olacaktır.

Social Media Share:

TOGETHER FOR A LOOK

Can you share with us your comment?

  • MOST READ
  • NEW
  • COMMENT